X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba wierzyć prokuraturze". Bogdan Rzońca o sprawie Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 17:20
- Marian Banaś to poważny polityk i niezwykle zasłużony działacz opozycji z okresu stanu wojennego. Trzeba jednak wierzyć prokuraturze, że znalazła twarde dowody, która przekonają sąd do zatrzymania prezesa NIK - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca. 

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. O uchylenie mu immunitetu wnioskowała Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

pap marian banaś 1200.jpg
Prokuratura chce pociągnąć Mariana Banasia do odpowiedzialności karnej. Wniosek trafił do Sejmu

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że mamy do czynienia z działaniami wewnątrz obozu sprawującego władzę. - Nie da się ukryć, że Marian Banaś to poważny polityk i niezwykle zasłużony działacz opozycji z okresu stanu wojennego. Trzeba jednak wierzyć prokuraturze, że znalazła twarde dowody, która przekonają sąd do zatrzymania prezesa NIK. Natomiast o immunitecie prezesa NIK zdecydują posłowie. Pewnie będzie to poprzedzone debatą i przedstawieniem powodów wniosku - powiedział Bogdan Rzońca. 

Europoseł PiS podkreślił, że posłowie będą musieli zmierzyć się z ważniejszymi sprawami, m.in. pakietem klimatycznym i Polskim Ładem.  - Takie odpryski zawsze się zdarzają. Nie jest to tylko przypadkiem Zjednoczonej Prawicy,  sprawujący władzę zawsze mają kłopoty - podsumował. 


Posłuchaj
13:03 PR24_mp3 2021_07_23-16-36-14.mp3 Bogdan Rzońca gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Wśród kilkunastu zarzutów, które prokuratura zamierza postawić Banasiowi, jest podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych. Zdaniem prokuratorów Banaś miał zaniżyć w deklaracjach podatkowych za lata 2015-2020 przychody z dzierżawy kamienicy w Krakowie. Według prokuratury naraziło to Skarb Państwa na stratę ponad 50 tys. zł z należnego podatku dochodowego.

W ocenie prokuratury zebrane dowody uzasadniają podejrzenie popełnienia przestępstwa, dlatego wymagają oceny w postępowaniu sądowym. Będzie to możliwie, jeśli Sejm RP wyrazi zgodę na uchylenie immunitetu prezesowi NIK.

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Bogdan Rzońca (europoseł PiS)
Data emisji: 23.07.2021
Godzina emisji: 16.35

PR24

Czytaj także

Syn prezesa NIK zatrzymany przez CBA. Jakub B. usłyszy zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 14:31
Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie Tadeusz G. oraz społeczny doradca prezesa Najwyższej Izby Kontroli Jakub B. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty - poinformowało CBA.
rozwiń zwiń