X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie ma mowy o jakiejkolwiek cenzurze". Poseł PiS o nowelizacji ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 18:25
- W wielu państwach europejskich istnieje ograniczenie dotyczące Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jeśli chodzi o możliwość inwestowania w telewizję. Warto doprecyzować rozwiązania, które zapewnią pluralizm na rynku mediów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski. 

We wtorek rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Sejmowa komisja kultury i środków przekazu ma rozpocząć prace nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki nie wykluczył, że głosowanie nad tym projektem może się odbyć na tym posiedzeniu Sejmu.


morawiecki pap 1200 .jpg
"Normalna dla każdego poważnego państwa". Premier o propozycji ustawy medialnej

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że Zjednoczona Prawica ma większość i nic nie stoi na przeszkodzie, by mogły być przyjmowane kolejne ustawy. - Z moich rozmów, również z przedstawicielami innych klubów wynika, że w obecnych parlamencie jest zgoda co do kierunku zmian dotyczących poparcia tezy, iż kapitał ma narodowość. Jest również niezwykle istotny na rynku medialnym. W wielu państwach europejskich istnieje ograniczenie dotyczące Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jeśli chodzi o możliwość inwestowania w telewizję. Warto doprecyzować rozwiązania, które zapewnią pluralizm na rynku mediów i umożliwią uniknąć zagrożeń związanych na przykład z kapitałem rosyjskim, który mógłby oddziaływać w sposób zorganizowany i świadomy przeciwko interesom naszego kraju na terytorium RP - powiedział Jarosław Krajewski. 

Czytaj także:

W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii. - Każdy o zdrowych zmysłach, racjonalnie patrzący na polską politykę, wie o tym, że nie ma mowy jakiejkolwiek cenzurze, o jakimkolwiek przejmowaniu mediów prywatnych. Chodzi o wprowadzenie rozwiązań, które skutecznie funkcjonują w innych państwach UE - zapewnił Krajewski. 


Posłuchaj
11:57 PR24_mp3 2021_07_19-17-35-48.mp3 Jarosław Krajewski gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Na początku lipca posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, w którym wskazano, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Krajewski (PiS)
Data emisji: 19.07.2021
Godzina emisji: 17.35

Czytaj także

"Nie sądzę, by weszła w życie". Jacek Karnowski o noweli ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 19:40
- Widać, że ta ustawa ma niewielkie szanse. Porozumienie powiedziało, że nie poprze jej - co nie jest żadnym zaskoczeniem. Paweł Kukiz też stawia warunki w postaci odejścia prezesa Kurskiego, więc to jest takie żartobliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" był również Paweł Krulikowski (politolog, publicysta).
rozwiń zwiń