X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Iwona Arent: to już szósta próba, czas najwyższy wybrać Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 17:03
- Czas najwyższy wybrać osobę, która będzie pełniła ten urząd. Marcin Wiącek nie jest osobą kontrowersyjną. Mam nadzieję, że - jeśli uda się zbudować większość wokół tej kandydatury - będzie pamiętał o wszystkich grupach społecznych, że będzie ponad podziałami - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent. 

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki poinformował, że kandydatem jego klubu na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie prawnik z Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany Marcin Wiącek.

Rzecznik Praw Obywatelskich RPO biuro 1200 free.JPG
Wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Terlecki: złożyliśmy podpis pod kandydaturą

- To już szóste podejście do wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Czas najwyższy wybrać osobę, która będzie pełniła ten urząd. Tym bardziej że Trybunał Konstytucyjny dał czas, abyśmy jak najszybciej dokonali wyboru. W innym przypadku dotychczasowy rzecznik nie będzie mógł sprawować dalej swojej funkcji i trzeba będzie ustanowić pełniącego obowiązki, pełnomocnika. Myślę, że lepszym wyjściem jest jednak wybór RPO - powiedziała Iwona Arent. 

Posłuchaj
11:18 PR24_mp3 2021_07_02-16-35-46.mp3 Iwona Arent o wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich (Rozmowa PR24)

- Ja wcześniej mówiłam, że nie mam nic przeciwko kandydaturze pana profesora. Oczywiście my zgłaszaliśmy kandydaturę prof. Lidii Staroń. Ta kandydatura przepadła. Wobec tego musimy szukać dróg porozumień - dodała poseł. 

Jak zaznaczyła, "doszło do porozumienia z PSL-em w tej sprawie". - Marcin Wiącek nie jest osobą kontrowersyjną. Mam nadzieję, że - jeśli uda się zbudować większość wokół tej kandydatury - będzie pamiętał o wszystkich grupach społecznych, że będzie ponad podziałami - podkreśliła rozmówczyni PR24. 

Czytaj także: 

Parlament już pięć razy próbował wybrać Rzecznika Praw Obywatelskich. Dwukrotnie jedyną kandydatką na urząd była Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zgłoszona przez Koalicję Obywatelską i Lewicę, ale nie uzyskała ona poparcia Sejmu.

W kolejnych turach Sejm wybrał kandydatów Prawa i Sprawiedliwości - posłów Piotra Wawrzyka, Bartłomieja Wróblewskiego oraz senator niezależną Lidię Staroń. Kandydatury te nie uzyskały zgody Senatu. Klub PSL wcześniej zgłosił prof. Wiącka, który kandydował już na ten urząd w poprzedniej próbie wyłonienia nowego RPO, w połowie czerwca. Wówczas nie uzyskał poparcia PiS.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Iwona Arent (PiS)

Data emisji: 02.07.2021

Godzina emisji: 16.35

bartos

Czytaj także

"Aby wyjść z pata, należałoby zmienić ustawę". Mosiński o sytuacji ws. wyboru RPO

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 18:57
- Zderzanie się z większością senacką nie ma sensu, trudno jest o konsensus, gdy mamy do czynienia z frontem anty-PiS. Brakuje merytorycznej dyskusji. Trudno jest dyskutować z kimś, kto każdego kandydata postrzega przez pryzmat polityki - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. Senat nie zatwierdził ostatnio wyboru senator Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń