X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Moim zdaniem tam nie było nic tajnego". Poseł Lewicy o posiedzeniu Sejmu ws. cyberataków

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 17:50
- Kilkakrotnie w swoim życiu brałem udział w tajnych posiedzeniach Sejmu, ale po ostatnim jestem bliższy postawienia tezy, że chodziło o to, aby przykryć niezgodne z przepisami zachowania wysokich urzędników państwowych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł SLD Bogusław Wontor.

Na tajnym posiedzeniu Sejmu posłowie mieli wysłuchać informacji rządu w sprawie cyberataków na Polskę. Dziennikarze nie mieli wstępu na salę posiedzeń, obrad nie transmitowano.

Komisja Europejska.jpg
Cyberataki na polityków. KE solidarna z Polską, chce wysiłków Unii, by im przeciwdziałać

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 niewiele można było się dowiedzieć z tajnego posiedzenia Sejmu. - Premier Jarosław Kaczyński mówił o tym, że cyberataki pochodziły ze wschodu, sterowane przez rosyjskie służby. Nie zostało to jednak poparte żadnymi dowodami, nie było konkretów. Kilkakrotnie w swoim życiu brałem udział w tajnych posiedzeniach Sejmu, ale po ostatnim jestem bliższy postawieniu tezy, że chodziło o to, aby przykryć niezgodne z przepisami zachowania wysokich urzędników państwowych - powiedział Bogusław Wontor. 

Poseł SLD zauważył, że poza przesyłanymi dokumentami można też w internecie dzielić się informacjami. - Moim zdaniem do tego doszło, że urzędnicy nieodpowiedzialnie między sobą korespondowali na tematy, które nie powinny znaleźć się w publicznym obrocie. Mam do nich o to pretensję. Gdybyśmy byli rozwiniętą demokracją, to te osoby same podałyby się do dymisji. Ewentualnie premier powinien je zdymisjonować. Standardy nakazują, że jeżeli jako minister lub wysokiej rangi urzędnik popełniłem jakieś głupstwo, to powinienem napisać swoją rezygnację - tłumaczył Wontor. Dodał, że swoim czasie posiedzenie Sejmu ws. cyberataków powinno zostać odtajnione. - Moim zdaniem tam nic nie było tajnego, co trzeba byłoby chować. W przyszłości będziemy mogli do tego zajrzeć i ocenić - podsumował poseł. 

Posłuchaj
12:17 PR24_mp3 2021_06_21-16-36-17.mp3 Bogusław Wontor gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Według informacji rządowych zhakowanych miało zostać od 4 do 4,5 tys. kont, a hakerzy przejęli łącznie około 70 tys. e-maili. W trakcie posiedzenia wszyscy posłowie otrzymali też ulotkę dotyczącą cyberbezpieczeństwa i tego, jak powinni się zachować w razie ataku.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość:
Bogusław Wontor (Lewica)
Data emisji: 
21.06.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24

Czytaj także

Rafał Brzeski: cyberatak na polskich polityków nie ma być destrukcyjny od razu

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 13:36
- Zdobyto materiał, który podlega analizie i spreparowaniu. Dopiero później zaczyna się faszerowanie przeciwnika (dezinformacją) - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Brzeski, dziennikarz.
rozwiń zwiń