X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sachajko: porozumienie PiS-Kukiz obejmuje ok. 20 projektów ustaw

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 18:25
- Rozmawiając przez wiele miesięcy z różnymi ministrami, poruszyliśmy temat ok. 20 projektów ustaw. Mam nadzieję, że wszystkie zostały zaakceptowane - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Jarosław Sachajko z Kukiz'15. W poniedziałek 14 czerwca Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz wystąpią na wspólnej konferencji prasowej. Ma ona dotyczyć umowy o współpracy programowej obu partii.

Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie, w którym uczestniczyli Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz, odbyło się 31 maja w KPRM. - Porozumienie zostało podpisane już dwa tygodnie temu. W poniedziałek zostanie publicznie ogłoszone, poznamy więcej szczegółów współpracy. Rozmawiając przez wiele miesięcy z różnymi ministrami, poruszyliśmy temat ok. 20 projektów ustaw. Mam nadzieję, że wszystkie zostały zaakceptowane - powiedział Jarosław Sachajko. 


twitter jarosław kaczyński 663.jpg
"Jarosław Kaczyński cały czas ma moc przyciągania". Dr Krzysztof Karnkowski o współpracy PiS z Pawłem Kukizem

Poseł Kukiz'15 tłumaczył, że w Sejmie złożony jest już projekt ustawy antykorupcyjnej. - Najpewniej we wtorek odbędzie się jego pierwsze czytanie. Szykują się rewolucyjne rozwiązania, szczególnie dotkliwe dla posłów i senatorów. Każdy z nich, jeśli sąd uznałby, że mają "lepkie rączki", do końca życia nie będzie mógł startować w żadnych wyborach - podkreślił Sachajko. 

Pawłowi Kukizowi zależy też m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju. - W wyborach wybieramy prezydenta i parlamentarzystów, ale sędziowie jako władza nie są wybierani przez obywateli. Pierwszym krokiem do tego, aby sędziowie nie wybierali się sami spośród siebie, jest wprowadzenie instytucji sędziów pokoju, którzy będą wybierani przez mieszkańców np. danego powiatu - podkreślił Jarosław Sachajko.


Posłuchaj
13:28 PR24_mp3 2021_06_11-17-35-57.mp3 Jarosław Sachajko gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Przypomniał również, że prezydent Andrzej Duda w liście otwartym wystosowanym do Pawła Kukiza przed wyborami zadeklarował, że w ciągu roku od reelekcji przedstawi projekt ustawy ws. sędziów pokoju. - Rozmawiałem na ten temat z ministrem Łukaszem Rzepeckim, który jakiś czas temu złożył swoje propozycje. Prace są bardzo zaawansowane, prezydent dotrzyma słowa - podsumował polityk Kukiz'15.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Rozmowa PR 24"

Prowadził: Adrian Klarenbach

GośćJarosław Sachajko (Kukiz'15)

Data emisji: 11.06.2020

Godz. emisji: 17.35

PR24/tj

Czytaj także

PiS podpisało z Kukiz'15 umowę programową. Müller: dotyczy konkretnych obszarów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:43
- Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali z PiS umowę programową, dotyczącą konkretnych obszarów. My do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów, ustaw z nami współpracować - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń