X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To mógłby być scenariusz na komedię, ale jest przerażające". Poseł PO o ataku na konta ministra Dworczyka

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 18:25
 - Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie nie są w stanie o nie zadbać - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Golbik (Platforma Obywatelska).

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, potwierdził, że doszło do włamania na jego konto mailowe, konto jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych. 

Paweł Lisiecki 1200.JPG
Atak hakerski na konta szefa KPRM. Lisiecki: sprawców trudno będzie znaleźć

Gość Polskiego Radia 24 przypomniała, że w mailu ministra Dworczyka znajdowało się CV dyrektora odpowiedzialnego za rządowe bezpieczeństwo. - To mógłby być scenariusza na komedię, ale jest przerażające. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie nie są w stanie o nie zadbać. Mamy wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że on zajmie się takimi kwestiami. Nie wiem tylko, na ile się orientuje w nowych technologiach - powiedziała Marta Golbik. 

Podkreśliła, że sprawa wskazuje, iż "mamy ogromne tyły w cyberbezpieczeństwie". - Mogę być zaniepokojona, przeraża mnie to. Mam podejrzenia, że służby zajmują się wieloma innymi sprawami, ale nie tym, czym powinny. Dobrze funkcjonujące państwo musi przestrzegać pewnych zasad i norm. Jeśli minister Dworczyk korzysta z prywatnego maila w celach służbowych i w prywatnej skrzynce trzyma poufne informacje, to świadczy o tym, że państwo nie działa, jak powinno. Minister Dworczyk odgrywa jedną z kluczowych ról w czasach pandemii - podkreśliła. 


Posłuchaj
13:15 PR24_mp3 2021_06_09-17-35-20.mp3 Marta Golbik gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Sam minister Dworczyk zapewnił, że w jego skrzynce mailowej, która stała się przedmiotem ataku hakerskiego, nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marta Golbik (PO)
Data emisji: 9.06.2021
Godzina emisji: 17.35

PR24

Czytaj także

"Minister tajne informacje czyta na papierze". Dr Piasecki o ataku hakerów na konto szefa KPRM

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:44
- Minister nie czyta na służbowym mailu, na telefonie, informacji tajnych. Minister czyta je na papierze - uspokajał na antenie Polskiego Radia 24 dr Bolesław Piasecki z Akademii Sztuki Wojennej, odnosząc się tym samym do cyberataku na konto ministra Michała Dworczyka i ujawnieniu tajnych informacji.
rozwiń zwiń