X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Mosiński: planujemy zwiększenie wydatków na służbę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 18:20
- W naszym programie mamy zapisane, że chcemy do roku 2027 dojść do poziomu 7 proc. PKB, a więc będzie to kwota około 200 mld na służbę zdrowia. W Polskim Ładzie przewidziano także dość duży impuls finansowy, który pozwoli na dofinansowanie tego sektora - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: PR24

W poniedziałek rozpoczęła się akcja strajkowa i protest Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki protest PAP 1200.jpg
Wynagrodzenia w służbie zdrowia. Rzecznik MZ: pielęgniarki z długim stażem nie będą miały zmniejszonego uposażenia

Głównym powodem jest procedowana obecnie w Senacie ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, która - zdaniem związku - nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

Posłuchaj
12:59 PR24_mp3 2021_06_07-17-35-26.mp3 Jan Mosiński o wydatkach na służbę zdrowia (Rozmowa PR24)

 

- W naszym programie mamy zapisane, że chcemy do roku 2027 dojść do poziomu 7 proc PKB, a więc będzie to około 200 mld na służbę zdrowia. W Polskim Ładzie przewidziano także dość duży impuls finansowy, który pozwoli na dofinansowanie tego sektora - powiedział Jan Mosiński. 

- Przypomnę, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości zwiększyliśmy nakłady na służbę zdrowia o około 50 miliardów złotych więcej - w porównaniu do tego, co przekazywała Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym - dodał polityk.

Jak zaznaczył, "to pokazuje, że my nie tylko mówimy, piszemy programy, ogłaszamy je, ale również je realizujemy". - I w tym przypadku również będzie podobnie - stwierdził poseł. 

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 7.06.2021
Godzina emisji: 17.35

bartos

Czytaj także

"Za parę lat służba zdrowia będzie wyglądać zupełnie inaczej". Tomasz Latos o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 17:46
- To nie jest tylko kwestia zwiększenia nakładów do 7 proc. PKB. To jest tak naprawdę wiele innych elementów z tym związanych. Dzisiaj były ogłoszone kwestie związane z profilaktyką i ze zniesieniem limitów do specjalistów, inne zmiany w systemie dotyczą i działań na rzecz onkologii, działań na rzecz kardiologii, będą dalsze działania związane z informatyzacją systemu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos, komentując zapisy Polskiego Ładu dotyczące służby zdrowia.
rozwiń zwiń