X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Iwona Arent: nawet w PO nie wszyscy oczekują powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 18:10
- Kiedy z polityki powoli odchodzi Angela Merkel, powrót Donalda Tuska do Polski może stać się bardziej realny. Ale pamiętajmy, że nawet w Platformie Obywatelskiej nie wszyscy radośnie oczekują jego przybycia - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent. 

Według portalu wPolityce.pl były premier "miałby wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu w którymś z okręgów zdominowanych przez opozycję".

chwedoruk663.jpg
Prof. Chwedoruk: z powrotu Tuska najbardziej ucieszą się w PiS

Wybory uzupełniające byłyby możliwe, gdyby obecna senator Lidia Staroń, która jest jednocześnie kandydatką PiS na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, objęła ten urząd. Wówczas "zwolni się miejsce w okręgu olsztyńskim, w którym Tusk miałby ogromne szanse na zwycięstwo. A jeśli senator Staroń nie zostanie RPO, opozycja nakłoni któregoś z senatorów do złożenia mandatu" - podkreślono.

Posłuchaj
12:04 PR24_mp3 2021_06_04-17-36-12.mp3 Iwona Arent o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Rozmowa PR24)

 

Iwona Arent przypomniała, że "już dawno słyszeliśmy o powrocie Donalda Tuska na białym koniu". - Teraz może staje się to bardziej realne, kiedy powolutku odchodzi z polityki kanclerz Angela Merkel. A zatem pan Donald Tusk nie będzie miał już osoby, która będzie go wspierała. Nie najlepiej dzieje się też w Europejskiej Partii Ludowej - w ugrupowaniu, którego jest on przewodniczącym - powiedziała poseł. 

Jak zaznaczyła, "wobec tego Donald Tusk chce sobie znaleźć jakieś miękkie lądowanie, aby nie zagubić się w nicości politycznej". - A więc może będzie próbował tutaj wrócić. Pieniądze już zarobił i będzie mógł się zaangażować - dodała polityk. 

- A tak poważnie mówiąc, nie wyobrażam sobie, że pan Tusk przyjdzie i będzie nas pouczał jak rządzić krajem. Bo pamiętamy jak wyglądało 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej. Dziś PO ma wielkie problemy. Pamiętajmy też o tym, że w tej partii nie wszyscy radośnie oczekują powrotu Donalda Tuska. Jest na przykład grupa Grzegorza Schetyny, który robi dobrą minę do złej gry. Ale wiemy jak szorstkie są relacje między tymi panami - podkreśliła Iwona Arent. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Iwona Arent (PiS)

Data emisji: 4.06.2021

Godzina emisji: 17.35

PR24/bartos

Czytaj także

Dariusz Joński o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki: absolutnie by się przydał

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 16:11
- Gdyby Donald Tusk zdecydował się wystartować w wyborach, to na pewno miałby ogromne szanse je wygrać - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (KO).
rozwiń zwiń