X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jeżeli poczuł się urażony, powinien to załatwić inaczej". Karczewski o zawiadomieniu prezesa NIK

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 18:18
Szef NIK Marian Banaś w zawiadomieniu skierowanym do prokuratury stwierdził, że prezes PiS miał go "publicznie znieważyć lub poniżyć" - jako organ konstytucyjny państwa. - Jeżeli prezes NIK poczuł się urażony, to powinien wystąpić do sądu w innym trybie - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski. 

TVN 24 podał we wtorek, że prezes NIK Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego". Zawiadomienie miałoby dotyczyć - według TVN 24 - publicznego znieważenia lub poniżenia konstytucyjnego organu oraz przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

Anita Czerwińska PAP 1200.jpg
Zawiadomienie prezesa NIK ws. Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS komentuje

- Jeżeli pan prezes Marian Banaś poczuł się urażony, to powinien wystąpić do sądu w innym trybie - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Karczewski. 


Posłuchaj
11:59 PR24_mp3 2021_06_01-17-35-31.mp3 Stanisław Karczewski o zawiadomieniu prezesa NIK w sprawie Jarosława Kaczyńskiego (Rozmowa PR24)

 

Podkreślił również, że po ostatnich działaniach szefa NIK "generalnie atmosfera jest niedobra". - Źle się dzieje, że pan prezes Marian Banaś - można powiedzieć - gremialnie składa wnioski do prokuratury przeciwko ministrom, premierowi i prezesowi PiS. Bardzo źle - zaznaczył senator. 

Jego zdaniem "to zupełnie irracjonalne działanie". - Powinien zająć się kontrolą wydatków publicznych, a nie seryjnie składać doniesienia do prokuratury. To jest niepoważne - dodał gość PR24. 

- Do pewnego momentu niezwykle poważnie i z dużym uznaniem oceniałem pracę i działalność opozycyjną pana Mariana Banasia. Ale od czasu kiedy został prezesem Najwyższej Izby Kontroli, nasze drogi polityczne zupełnie się rozeszły. Zdumiewa mnie fakt takiej działalności prezesa NIK - powiedział Stanisław Karczewski. 

Więcej w nagraniu.

 ***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 01.06.2021
Godzina emisji: 17.36

Polskie Radio 24/bartos

Czytaj także

Robot do walki z COVID-19 już pracuje. Stworzyła go wrocławska firma

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 12:06
Inżynierowie z wrocławskiej firmy ControlTec skonstruowali robota do usuwania i unieszkodliwiania bakterii i wirusów z pomieszczeń. Testy dobiegły końca, a robot rozpoczął już pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń