X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krajewski: komisja ds. służb specjalnych zajmie się kwestią monitorowania ochrony baz NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 19:08
- W najbliższym czasie, jako komisja (ds. służb specjalnych) zajmiemy się kwestią monitorowania ochrony baz NATO i wojsk sojuszniczych na terytorium RP. (...) To jest kwestia ochrony kontrwywiadowczej, ale również to jest szerokie spektrum zagrożeń, jeśli chodzi o obecność żołnierzy zarówno NATO jak i wojsk amerykańskich na naszym terytorium, jeśli chodzi o zagrożenia, prowokacje, dezinformacje, choćby ze strony Federacji Rosyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

W Rumunii rozpoczęło się spotkanie prezydentów dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO. Politycy chcą omówić stanowisko państw regionu przed zaplanowanym na połowę czerwca szczytem Sojuszu w Brukseli. Polskę podczas rozmów na miejscu w Bukareszcie reprezentuje prezydent Andrzej Duda. Rozmowy tzw. bukareszteńskiej dziewiątki mają koncentrować się przede wszystkim na zagrożeniu ze strony Rosji. W "Rozmowie PR24" mówił o tym poseł Jarosław Krajewski.

borrell 1200 pap.jpg
"Polska społeczność jest tam na celowniku". Szef dyplomacji UE zapowiada sankcje wobec Białorusi

Szczyt B-9 w szerszym kontekście

Gość PR24 podkreślił, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Bukareszcie ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wsparcie projektu Bukareszteńskiej dziewiątki, ale także Trójmorza i Wyszehradu, bo B-9 obejmuje wiele państw współtworzących inicjatywę Trójmorza, w jej skład wchodzi też cała V4.

- Myślę, że jest to istotne, jeśli chodzi o wypracowanie wspólnego stanowiska na czerwcowy szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego. Myślę, że mamy podobne spojrzenie jak nasi przyjaciele z Rumunii, choćby jeśli mówić o tarczy (antyrakietowej) w Redzikowie i tarczy antyrakietowej w Rumunii - mówił Jarosław Krajewski.

Czytaj również:

Współpraca sojusznicza w Polsce

Polityk PiS-u przypomniał, że wielu ekspertów podkreślało, że w sprawach zagranicznych, w sprawach bezpieczeństwa zewnętrznego, polityka USA się nie zmieni po zmianie administracji. Jak dodał, on sam - jako członek komisji sejmowej ds. służb specjalnych - szczególnie interesuje się bezpieczeństwem i wyrażał podobną opinię w sprawie Joe Bidena.

duda buk 1200 pap.jpg
Szczyt B-9 w Bukareszcie. Prezydent: wojska sojusznicze gwarantują nam bezpieczeństwo

- Mogę powiedzieć, że w najbliższym czasie, jako komisja (ds. służb specjalnych) zajmiemy się kwestią monitorowania ochrony baz NATO i wojsk sojuszniczych na terytorium RP. Ponieważ jest to kwestia współpracy służb specjalnych i innych instytucji państwa. To jest oczywiście kwestia ochrony kontrwywiadowczej, ale również to jest szerokie spektrum zagrożeń, jeśli chodzi o obecność żołnierzy zarówno NATO jak i wojsk amerykańskich na naszym terytorium, jeśli chodzi o zagrożenia, prowokacje, dezinformacje, choćby ze strony Federacji Rosyjskiej - mówił Jarosław Krajewski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:03 PR24_mp3 2021_05_10-17-44-50_Krajewski.mp3 Jarosław Krajewski o współpracy międzynarodowej w ramach B-9, V4, Trójmorza i NATO ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Krajewski (PiS)
Data emisji: 10.05.2021
Godzina emisji: 17.44

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Szczyt B-9. Jarosław Guzy: dokonywany jest przegląd całej wschodniej flanki NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:07
- Morze Czarne jest teraz najbardziej zaognionym punktem jeżeli chodzi o wschodnią flankę NATO. W gruncie rzeczy szczyt dokonuje przeglądu całej wschodniej flanki, poczynając od państw bałtyckich poprzez kraje graniczące z Ukrainą i na Morzu Czarnym kończąc - powiedział Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Służy bezpieczeństwu wschodniej flanki NATO". Ministrowie obrony Polski i Rumunii o współpracy obronnej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:48
Regionalna współpraca obronna służy bezpieczeństwu wschodniej flanki NATO i całego Sojuszu – mówili ministrowie obrony Polski i Rumunii, Mariusz Błaszczak i Nicolae-Ionel Ciuca, którzy spotkali się w poniedziałek w Bukareszcie.
rozwiń zwiń