X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krajowy Plan Odbudowy. Patryk Słowik: Koalicja Obywatelska się zakiwała

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 19:11
- Koalicja Obywatelska w ostatnich tygodniach się zakiwała. Z jednej strony chciałaby przewodzić opozycji walczącej z PiS, ale problem w tym, że nikt z nią nie chciał tego robić. Z drugiej strony stanęłaby w jednym rzędzie z Solidarną Polską - powiedział o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy Patryk Słowik, publicysta Wirtualnej Polski. Gościem "Debaty dnia" w Polskim Radiu 24 był także Miłosz Lodowski.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Twitter.com/KancelariaSejmu

We wtorek 4 maja Sejm na dodatkowym posiedzeniu głosuje nad ratyfikacją decyzji Rady Europejskiej z grudnia ub. roku o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Jej ratyfikacja jest niezbędna do uruchomienia wypłat z Funduszu Odbudowy UE. Od kilku tygodni trwają dyskusje nad poparciem poszczególnych sił politycznych dla tego projektu.

1200_droga_shutterstock.png
Krajowy Plan Odbudowy i jego główne założenia. O tym warto wiedzieć

"Koalicja Obywatelska się zakiwała"

Zdaniem Patryka Słowika największa partia opozycyjna padła ofiarą własnych intryg. - Koalicja Obywatelska w ostatnich tygodniach się zakiwała. Z jednej strony chciałaby przewodzić opozycji walczącej z PiS, ale problem w tym, że nikt z nią nie chciał tego robić. Z drugiej strony stanęłaby w jednym rzędzie z Solidarną Polską - powiedział.

- Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że kłopot z głosowaniem będzie miała koalicja rządząca, bo Jarosław Kaczyński nie miał co zrobić ze Zbigniewem Ziobro. W tym momencie kłopot ma opozycja, a Ziobro będą mogły zostać darowane grzechy - dodał.

Czytaj także:

Podobnego zdania jest także Miłosz Lodowski. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński idealnie wykorzystał okazje, jakie dali mu jego polityczni przeciwnicy. - W Koalicji Obywatelskiej zadziało się coś bezrozumnego, patrząc z perspektywy dotychczasowej strategii politycznej. PO w ostatnich tygodniach stała się najbardziej eurosceptyczną partią w Polsce. W dodatku bezrozumnie, bo bez jakiejkolwiek podstawy - powiedział.

- Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się zbudować znakomite napięcie dyskusyjne. Uważam też, że znakomicie zostały wykorzystane różnice zdań we własnym obozie, do tego żeby objechać z dwóch stron swoich przeciwników politycznych - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
46:55 PR24_mp3 2021_05_04-18-06-25.mp3 Patryk Słowik i Miłosz Lodowski o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy ("Debata dnia")

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadziła: Joanna Miziołek

Goście: Miłosz Lodowski, Patryk Słowik (publicyści) 

Data emisji: 04.05.2021

Godz. emisji: 18.07

dz

Czytaj także

"Wybrali niewygodny temat". Prof. Młyńczyk o budowaniu wiarygodności przez PO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:59
Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Łukasz Młyńczyk, politolog, który w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim mówił o tym, jak Platforma Obywatelska ostatecznie zachowa się w sprawie Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego". Prezydent o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:57
- Nie mam żadnych wątpliwości, że Krajowy Plan Odbudowy jest dokumentem bardzo ważnym i bardzo nam potrzebnym - powiedział prezydent Andrzej Duda. Według niego Fundusz Odbudowy jest niezwykle potrzebnym instrumentem całej Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratyfikacja unijnego Funduszu Odbudowy. Sejmowe komisje przyjęły projekt

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 15:10
Sejmowe komisje finansów publicznych i spraw zagranicznych przyjęły projekt ustawy o ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy, czyli zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ma on posłużyć do odnowienia i pobudzenia europejskiej gospodarki po pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń