X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Walka z COVID-19. Prof. Bartoszewski: jeszcze przez kilka miesięcy musimy trzymać dyscyplinę

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 17:00
- Jeszcze nie jesteśmy na ostatniej prostej i musimy przez kilka miesięcy trzymać dyscyplinę. Nie będzie wolnej majówki, pytaniem pozostaje, co z wakacjami. Podejrzewam, że zaczniemy poważnie luzować dopiero we wrześniu - powiedział o obecnej sytuacji prof. Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL.

Szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej przedstawił najnowsze dane dot. sytuacji epidemicznej w Polsce. - Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie - podkreślił minister zdrowia.

Forum koronawirus polska 1 1200.jpg
Utrzymane obostrzenia w pięciu województwach. Zobacz w których

Szczepienia

Polityk powiedział, że kluczem do powrotu do normalności jest odpowiednia liczba szczepień. - Im więcej będzie szczepień, tym łatwiej będzie otwierać różne sektory. Liczba szczepień się bardzo poprawiła, ale niestety zajmie nam parę miesięcy, aby doprowadzić do sytuacji, kiedy będzie można luzować gospodarkę - powiedział.

- Inne kraje już luzują swoje obostrzenia. Izrael zamówił dodatkowe ilości szczepionek, ponieważ być może trzeba będzie kolejnej dawki szczepionki. Do tej pory wyszczepiono tam 80 proc. dorosłej populacji, a teraz przygotowują się do szczepień dzieci. Dlatego mogą pozwolić sobie na całkowite otwarcie kraju - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że musimy jeszcze przez kilka miesięcy przestrzegać reżimu sanitarnego i liczyć się z ograniczeniami. - Jeszcze nie jesteśmy na ostatniej prostej i musimy przez kilka miesięcy trzymać dyscyplinę. Nie będzie wolnej majówki, pytaniem pozostaje, co z wakacjami. Podejrzewam, że zaczniemy poważnie luzować dopiero we wrześniu - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
12:07 PR24_mp3 2021_04_21-16-36-33.mp3 prof. Władysław Teofil Bartoszewski o sytuacji epidemicznej ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: prof. Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 16.36

dz

Czytaj także

Rejestracja na szczepienia dla wszystkich pełnoletnich. Premier podał termin

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 11:18
- Od 10 maja każdy pełnoletni obywatel będzie mógł się zarejestrować na szczepienie. Korzystajmy z tej możliwości, a do sierpnia zaszczepimy się wszyscy - oświadczył premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia w ośmiu zakładach pracy. Gowin: nie ma ograniczeń wiekowych ani narodowościowych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:50
- Na początku maja odbędą się pilotażowe szczepienia w ośmiu zakładach pracy - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii zakończyły się pierwsze konsultacje na ten temat z organizacjami reprezentującymi pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządowy profil SzczepimySię zapewnia: wszystkie dawki szczepionek pochodzą od producentów i są pełnowartościowe

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:52
Wszystkie dawki szczepionek przeciw COVID-19 dystrybuowane w ramach Narodowego Programu Szczepień pochodzą od producentów i są pełnowartościowe - poinformowano w środę na rządowym profilu SzczepimySię, odnosząc się do medialnych doniesień o fałszywych preparatach.
rozwiń zwiń