X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zadawanie takich pytań jest nie na miejscu". Poseł PO o dokumencie "Stan zagrożenia"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 17:50
- Materiały telewizji publicznej, które zostały pokazane w filmie "Stan zagrożenia", są straszne. Nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, aby je opisać. Nie chcę tego komentować - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Golbik (Platforma Obywatelska).
Zdjęcie z prosektorium, na którym widać Ewę Kopacz w towarzystwie pracowników zajmujących się przenoszeniem ciał ofiar katastrofy
Zdjęcie z prosektorium, na którym widać Ewę Kopacz w towarzystwie pracowników zajmujących się przenoszeniem ciał ofiar katastrofyFoto: TVP1
Obejrzyj
Rozmowy w PR24

W niedzielę Telewizja Polska wyemitowała film dokumentalny Ewy Stankiewicz "Stan zagrożenia", w którym ukazano m.in. kontekst polityczny i stan relacji polsko-rosyjskich przed katastrofą smoleńską w 2010 r., a także wskazano na zaniedbania, które zdaniem autorów miały miejsce po katastrofie.

Posłuchaj
13:07 PR24_mp3 2021_04_19-16-35-57.mp3 "Zadawanie takich pytań jest nie na miejscu". Poseł PO o dokumencie "Stan zagrożenia" (Rozmowa PR24)

Film został oparty na dokumentach Naczelnej Prokuratury Wojskowej i raporcie technicznym podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego, a umieszczono w nim relacje i zeznania świadków, wypowiedzi ekspertów oraz dokumenty dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Projekt bez tytułu 1200.jpg
"Porażająca infantylność Ewy Kopacz". Błażej Spychalski o filmie "Stan zagrożenia"

"To była tragedia nas wszystkich"

Marta Golbik powiedziała w Polskim Radiu 24, że zdjęcia Ewy Kopacz pojawiły się nagle, nie wiadomo skąd, nie wiadomo kto je zrobił. - PiS od lat podsyca emocje związane z katastrofą smoleńską. Ten temat powinien być objęty szacunkiem i godnością. To była tragedia nas wszystkich - mówiła.

Wg poseł PO temat katastrofy jest zamknięty, bo była komisja, był raport. - Jestem ciekawa, co nie zostało wyjaśnione. Takie materiały jak "Stan zagrożenia" zabierają spokój rodzinom ofiar - powiedziała.

Czytaj także:

- Nie okaże się, że na pokładzie samolotu były wybuchy, ponieważ komisja Millera zbadała wszystkie okoliczności katastrofy smoleńskiej. Zadawanie takich pytań jest nie na miejscu - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marta Golbik (PO)
Data emisji: 17.04.2021
Godzina emisji: 16.35

ks

Czytaj także

Film o katastrofie smoleńskiej. Sakiewicz: trzeba pytać, czy pani Kopacz była w stanie, w którym mogła się kontrolować

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 11:06
- Jako dziennikarze mamy prawo pytać, czy pani Kopacz była w stanie, w którym mogła się kontrolować. Przecież takich zdjęć normalny, trzeźwy człowiek nie jest w stanie zrobić, nawet przy zdolnościach intelektualnych pani Kopacz. To niewyobrażalne - powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz o zdjęciach Ewy Kopacz wykonanych po katastrofie smoleńskiej w prosektorium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ewa Kopacz miała obowiązek alarmować". Marcin Wikło o zdarzeniach w moskiewskim prosektorium

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 11:25
- Oczekiwałbym od Ewy Kopacz ludzkich odruchów, przyzwoitości. Kiedy widzimy, że zwłoki są bezczeszczone, gdy ludzie obchodzą się z nimi bez należytego szacunku, należy reagować - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza po filmie "Stan zagrożenia". Kosiński: zdjęcie z Kopacz ma przygnębiającą wymowę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 11:41
- Śmierć zawsze budzi pewną refleksję i powagę. W naszym kodzie kulturowym to element wyższej zadumy. W przypadku sytuacji przedstawionej na zdjęciu w filmie "Stan zagrożenia" tego zabrakło. Poza tym wiele zdarzeń, do jakich doszło tuż po katastrofie smoleńskiej, świadczy o tym, że cześć ofiarom nie została właściwie oddana - powiedział Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność".
rozwiń zwiń