X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Kaleta: powinniśmy mieć dobrego Rzecznika Praw Obywatelskich, a nie rzecznika praw PO

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 18:24
- Sytuacja jest na styku, jeśli chodzi o liczbę głosów. Byłem senatorem i wiem, że jest możliwa konfiguracja, która pozwoli przeforsować kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego. Senatorowie powinni stanąć na wysokości zadania, by nie przeciągać w nieskończoność patowej sytuacji - powiedział Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Piotr Kaleta o szansach na poparcie przez Senat kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich ("Rozmowa PR24")

Nie mam dzisiaj żadnych wątpliwości, że kandydatura posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich nie uzyska akceptacji demokratycznego Senatu - powiedział senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. - Ta kandydatura uzyska 48 głosów za, 50 - przeciw, jeden głos wstrzymujący, a jeden z senatorów nie weźmie udziału w głosowaniu - dodał.

twitter wróblewski 1200.jpg
"W interesie Polski jest zrzucenie politycznych pancerzy". Bartłomiej Wróblewski zabiega o poparcie Senatu

- Ciekaw jestem, czy gdyby zabawić się w pewien hazard polityczny, to czy pan Kwiatkowski postawiłby jakieś pieniądze, że dojdzie do takiej sytuacji - zastanawiał się Piotr Kaleta.

Podczas czwartkowego głosowania Sejm wybrał posła PiS, prawnika Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Było to już czwarte podejście do wyboru RPO. Żeby mógł on objąć urząd, jego kandydaturę musi zaakceptować Senat, gdzie przewagę ma opozycja.

Posłuchaj
12:26 PR24_mp3 2021_04_16-17-35-07.mp3 Piotr Kaleta o szansach na poparcie przez Senat kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich ("Rozmowa PR24")

W ocenie posła Kalety Bartłomiej Wróblewski jest dobrym kandydatem. - To człowiek właściwy na to stanowisko. Senatorowie powinni stanąć na wysokości zadania, by nie przeciągać w nieskończoność patowej sytuacji - ocenił rozmówca Adriana Klarenbacha.

- Sytuacja jest na styku, jeśli chodzi o liczbę głosów. Byłem senatorem i wiem, że jest możliwa konfiguracja, która pozwoli przeforsować tę kandydaturę. Apeluję do senatorów o to, żebyśmy w tym trudnym czasie mogli mieć dobrego Rzecznika Praw Obywatelskich, a nie rzecznika praw Platformy Obywatelskiej - zaznaczył.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Piotr Kaleta (PiS)
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Lisiecki: jeśli dr Wróblewski nie zostanie zaakceptowany przez Senat, to procedura będzie powtarzana do skutku

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 16:11
- Nie neguję tego, że PiS ma w Senacie tylko 48 senatorów, a do wyboru, czy zgody Senatu na kandydata wybranego przez Sejm, potrzebna jest większość, czyli 51 senatorów, natomiast poczekałbym ze wszelkimi deklaracjami - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł PiS, na temat procedury wyboru RPO.
rozwiń zwiń