X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Władysław Teofil Bartoszewski: przedłużanie aresztu bez końca nie jest właściwe

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:06
- Zatrzymanie tymczasowe powinno być ostatecznym środkiem, a nie pierwszym. Sławomir Nowak przebywał w areszcie 9 miesięcy. Powinien to być wystarczający okres dla prokuratury, żeby zebrała właściwe dowody na to, by przedstawić akt oskarżenia - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o decyzji sądu zwalniającej z aresztu Sławomira Nowaka ("Rozmowa PR24")

Sąd Okręgowy w Warszawie w poniedziałek nie przedłużył aresztu Nowakowi. Podejrzany o korupcję były minister transportu opuścił w poniedziałek Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka. Został objęty dozorem i zakazem opuszczania kraju. Musi też wpłacić 1 mln zł poręczenia majątkowego.

nowak 1200 pap.jpg
Sławomir Nowak wciąż ma ukraiński paszport. Prokurator Krajowy: będzie mógł próbować opuścić Polskę

- Utrzymywanie takiego środka, jak zatrzymanie tymczasowe i przedłużanie go bez końca, jest niewłaściwe. To powinien być ostateczny środek, a nie pierwszy. Sławomir Nowak przebywał w areszcie 9 miesięcy. Powinien to być wystarczający okres dla prokuratury, żeby zebrała właściwe dowody na to, by przedstawić akt oskarżenia - ocenił Władysław Teofil Bartoszewski.


Posłuchaj
14:30 PR24_mp3 2021_04_12-17-36-10.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski o decyzji sądu zwalniającej z aresztu Sławomira Nowaka ("Rozmowa PR24")

Sławomir Nowak nazwał "ponurym żartem" to, że "w zasadzie 40 lat temu z tego samego aresztu wychodził m.in. Bronisław Komorowski po internowaniu". - Nigdy nie sądziłem, że historia w taki sposób zatoczy koło - mówił po opuszczeniu aresztu.

- Więźniowie polityczni owszem byli, ale za czasów PRL. Po 1989 roku trudno o tym mówić. Nie żyjemy na Białorusi i takie porównania są niewłaściwe - stwierdził rozmówca Adriana Klarenbacha.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski, PSL-Koalicja Polska
Data emisji: 12.04.2021
Godzina emisji: 17.36

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Mosiński o sprawie Nowaka: Polska jest krajem demokratycznym, a nie autorytarnym z więźniami politycznymi

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 17:06
- Sąd Okręgowy podjął orzeczenie w ramach swoich kompetencji, natomiast prokuratura ma swoje dowody. Niech te dwie instytucje rozstrzygną to między sobą, na tym m.in. polega urok demokracji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń