X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mosiński o sprawie Nowaka: Polska jest krajem demokratycznym, a nie autorytarnym z więźniami politycznymi

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 17:06
- Sąd Okręgowy podjął orzeczenie w ramach swoich kompetencji, natomiast prokuratura ma swoje dowody. Niech te dwie instytucje rozstrzygną to między sobą, na tym m.in. polega urok demokracji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Jan Mosiński o decyzji sądu ws. zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka ("Rozmowa PR24")

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skrytykował decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie. Sędzia Agnieszka Domańska w poniedziałek nie uwzględniła wniosku o przedłużenie stosowania wobec Sławomira Nowaka tymczasowego aresztowania i zwolniła podejrzanego z aresztu.

pap ziobro 1200.jpg
Zbigniew Ziobro: rodzi się pytanie o związek pomiędzy wypowiedziami Tuska a decyzją sądu ws. Nowaka

- Nie znam uzasadnienia decyzji Sądu Okręgowego, ale pamiętam uzasadnienie Sądu Apelacyjnego z marca, gdy stwierdzono, że nie wchodzi w rachubę zastosowanie wobec Sławomira Nowaka żadnego środka wolnościowego, gdyż istnieją obawy, że ten opuści kraj i w związku z tym odrzucono wniosek obrony - przypomniał Jan Mosiński.


Posłuchaj
12:42 PR24_mp3 2021_04_12-16-35-47.mp3 Jan Mosiński o decyzji sądu ws. zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka ("Rozmowa PR24")

Wskazał, że Sąd Okręgowy podjął orzeczenie w ramach swoich kompetencji, natomiast prokuratura ma swoje dowody.

- Niech te dwie instytucje rozstrzygną to między sobą, na tym m.in. polega urok demokracji. Tego typu mechanizmy potwierdzają i pokazują to, że jesteśmy państwem demokratycznym, a nie autorytarnym z więźniami politycznymi, jak sugerował to w sposób bardzo nieelegancki Donald Tusk - stwierdził Mosiński.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jan Mosiński (PiS)
Data emisji: 12.04.2021
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Sławomir Nowak opuści areszt. Piotr Nisztor: znaczenie mogły mieć naciski Tuska

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:42
- Jest także pytanie, czy wywiad Donalda Tuska także nie był swego rodzaju presją wywieraną na sąd, który dzisiaj zdecydował o wyjściu na wolność Sławomira Nowaka. Myślę, że prokuratura złoży zażalenie na ten wyrok i zobaczymy, jak zostanie ono rozpatrzone - powiedział o sprawie Sławomira Nowaka i decyzji o nieprzedłużeniu aresztu Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
rozwiń zwiń