X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mam poparcie wszystkich partii Zjednoczonej Prawicy". Bartłomiej Wróblewski o sytuacji wokół wyboru RPO

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 18:05
- PiS i Solidarna Polska odpowiednie uchwały w tej sprawie już podjęły. Jarosław Gowin zapewnił mnie także, że jego ugrupowanie wesprze moją kandydaturę - powiedział kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, Bartłomiej Wróblewski.

Poseł Bartłomiej Wróblewski na początku marca został ogłoszony nowym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Rzecznika Praw Obywatelskich. - Pomoc drugiemu człowiekowi musi uwzględniać różnorodność zagrożeń, które w dzisiejszym świecie się pojawiają - powiedział. Na antenie Polskiego Radia 24 powiedział o swoim poparciu politycznym na to stanowisko.

JakubJałowiczor.jpg
Jakub Jałowiczor: RPO powinien być ponad podziałami politycznymi

"Pełne poparcie"

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że jego kandydaturę wspierają wszystkie partie koalicji rządzącej. - Zjednoczona Prawica poprze swojego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. PiS i Solidarna Polska odpowiednie uchwały w tej sprawie już podjęły. Jarosław Gowin zapewnił mnie także, że jego ugrupowanie wesprze moją kandydaturę – powiedział.

- Od jakiegoś czas są głosy konserwatywne i wolnościowe. Dzisiaj i wcześniej pojawiły się takie ze strony Konfederacji i środowiska Pawła Kukiza – dodał.

Czytaj również:

Bartłomiej Wróblewski powiedział, że będzie zabiegał o wsparcie poszczególnych senatorów. - W ostatnich tygodniach skupiałem się na tym, aby uzyskać poparcie w Sejmie. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Senacie i uda mi się przekonać senatorów spoza Zjednoczonej Prawicy. Mam nadzieję, że tym razem uda dokonać się tego wyboru – powiedział.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
14:16 PR24_mp3 2021_04_08-17-35-01.mp3 Bartłomiej Wróblewski o swojej kandydaturze na RPO ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Bartłomiej Wróblewski (PiS)
Data emisji: 8.04.2021
Godzina emisji: 17.35

dz

Czytaj także

"Trzeba kogoś przekonać". Dr Karnkowski o szansach kandydata PiS na RPO w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 14:34
- Musieliby wszyscy, którzy chcą być "za", przyjść, ktoś, kto nie jest "za", musiałby nie przyjść. Albo kogoś trzeba by jednak jeszcze przekonać. Nie wiem, czy przypadkiem pan senator Krzysztof Kwiatkowski jest taką osobą, którą można by było w tym przypadku próbować przekonać - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, odnosząc się do wyrównanych szans posła Bartłomieja Wróblewskiego w wyścigu do funkcji RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Libicki o decyzji ws. poparcia Wróblewskiego na RPO: o swoim stanowisku poinformuję na początku kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 09:29
– Bardzo jasno określiłem, kiedy poinformuję opinię publiczną o swoim stanowisku w tej sprawie: to będzie między 9 a 12 kwietnia – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia senator Jan Filip Libicki z PSL, mówiąc o swojej decyzji ws. poparcia dla Bartłomieja Wróblewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozprawa TK w sprawie RPO przełożona? Nieoficjalne informacje

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 10:58
W związku z nieobecnością jednego z sędziów rozprawa w Trybunale Konstytucyjnym w sprawie konstytucyjności przedłużenia kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich została przełożona na 12 kwietnia - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Rozprawa miała odbyć się w czwartek o godz. 13.
rozwiń zwiń