X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bejda: nie poprzemy ratyfikacji Funduszu Odbudowy, jeśli rząd nie będzie chciał z nami rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:40
- Jeżeli premier Mateusz Morawiecki nie ma chęci, żeby usiąść z opozycją do stołu, to zagłosujemy przeciw Funduszowi Odbudowy. Nie chcemy, żeby były to pieniądze wydawane na kampanię wyborczą PiS. Środki te oczywiście są Polsce potrzebne, ale chodzi o to, żeby usiąść razem i spróbować się dogadać - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Bejda.
Paweł Bejda
Paweł BejdaFoto: PR24/AK

O braku poparcia dla ratyfikacji Funduszu Odbudowy coraz częściej mówią nie tylko politycy Solidarnej Polski, ale także przedstawiciele opozycji. Ci ostatni chcą, aby Prawo i Sprawiedliwość uzgodniła z nimi, na co konkretnie będą wydatkowane środki z funduszu. W przeciwnym wypadku opozycja nie opowie się za ratyfikacją. 

fogiel 663.jpg
"Dyscypliny klubowej prawdopodobnie nie będzie". Fogiel o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

- Jeżeli rząd nie ma większości w temacie Funduszu Odbudowy, to jest niejako skazany na to, żeby dogadać się z opozycją. Chętnie siądziemy do rozmów w tej sprawie, ale premier Mateusz Morawiecki nie widzi takiej potrzeby - powiedział Paweł Bejda. 

Posłuchaj
14:14 PR24_mp3 2021_03_29-17-35-13.mp3 Paweł Bejda o Funduszu Odbudowy (Rozmowa PR24)

- Jeżeli szef rządu nie ma chęci, żeby usiąść z opozycją do stołu, to zagłosujemy przeciw Funduszowi Odbudowy. Nie chcemy, żeby to były pieniądze wydawane na kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości - dodał polityk. 

Jego zdaniem decyzje w sprawie wydatkowania środków z funduszu powinien podejmować nie tylko rząd, ale też inne podmioty, między innymi samorządy. - Jeżeli premier nie ustali szczegółów z opozycją, to nie zagłosujemy za ratyfikacją tego funduszu. Te pieniądze oczywiście są Polsce potrzebne, ale chodzi o to, żeby usiąść razem i spróbować się w tej kwestii dogadać - podsumował poseł. 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Paweł Bejda (PSL)
Data emisji: 29.03.2021
Godzina emisji: 17.35

bartos

Czytaj także

Liziniewicz: premier Morawiecki przyjmuje pragmatyczną postawę wobec UE, chce wynegocjować, co się da

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:36
- Wobec niektórych żądań Unii Europejskiej można przyjąć dwie postawy: albo pragmatyczną - jak Mateusz Morawiecki, który chce wynegocjować, co się da, albo pozycję Rejtana, który wszystko chce blokować. Trudno powiedzieć, która droga jest lepsza - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
rozwiń zwiń