X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Borowiak: gdy uczestniczki Strajku Kobiet mówią, że idą po wszystko, to zapewne idą po władzę i obalenie rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 18:21
- Przez uczestników protestów Strajku Kobiet została przesunięta kolejna granica. W ubiegłym roku były ostrzeżenia, wulgaryzmy, zniszczenia budynków. Następnie zapowiedź, że nie będą robić tego, co mieści się w granicach prawa, ale to, co czują. Teraz padło hasło: idziemy po wszystko - powiedziała Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.
Joanna Borowiak
Joanna BorowiakFoto: PR24

8 marca w ramach protestów Strajku Kobiet w kilku miastach Polski odbyły się protesty pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów". Joanna Borowiak obserwuje to, co dzieje się podczas tych manifestacji i przyjmuje to z dużym niepokojem.

Waldemar Paruch 1200.jpg
Prof. Paruch: w Polsce nie ma nastroju rewolucyjnego, opozycja dystansuje się od Strajku Kobiet

- Mam na myśli okres pandemii, w którym odbywają się te demonstracje. Mamy do czynienia z III falą i prosimy, by takich zgromadzeń nie urządzać. Obecnie została przesunięta kolejna granica. W ubiegłym roku były ostrzeżenia, wulgaryzmy, zniszczenia budynków. Następnie zapowiedź, że nie będą robić tego, co mieści się w granicach prawa, ale to, co czują. Teraz padło hasło: idziemy po wszystko - zauważyła poseł.

Posłuchaj
12:06 PR24_mp3 2021_03_09-17-35-22.mp3 Joanna Borowiak o protestach Strajku Kobiet ("Rozmowa PR24")

Zdaniem rozmówczyni Adriana Klarenbacha Strajk Kobiet to projekt polityczny, nie chodzi wcale o prawa kobiet. - Przecież mają w naszym kraju swoje prawa, mogą czuć się bezpiecznie. Polska jest na 2. miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o funkcje kierownicze pełnione przez kobiety, które są wykształcone, często niezależne od mężczyzn - dodała Borowiak.

- Dlatego jeśli uczestniczki protestów mówią, że idą po wszystko, tzn., że pewnie idą po władzę, być może po obalenie rządu. Szkoda, że dochodzi do przekraczania tylu granic, do używania tylu wulgaryzmów, że wciągane są w to również dzieci - wskazała.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Joanna Borowiak, PiS
Data emisji: 
09.03.2021
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Poniża i degraduje". Marek Król o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 16:20
- Po początkowej, krótkotrwałej euforii frekwencja była niewielka. Złośliwi twierdzili, że więcej było policji niż demonstrujących. Należy też pogratulować naszym obywatelom - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń