X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Libicki: będąc za kompromisem, PO trzymała się centrowej pozycji, stanowisko ws. aborcji to błąd

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 17:20
- Przez sprawy światopoglądowe da się przejść wyłącznie, dając parlamentarzystom wolność w głosowaniu. Jeśli ktokolwiek będzie do czegokolwiek przymuszany, w jakąkolwiek stronę, grozi to wybuchem i wielkimi perturbacjami, co widzimy dziś na przykładzie Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki Foto: PR24

Platforma Obywatelska zaproponowała liberalizację prawa aborcyjnego. Doprowadziło to do sporów wewnątrz partii, część konserwatywnych jej polityków sprzeciwia się temu kierunkowi. Z kolei Lewica zaapelowała, by PO poparła wniosek o rozpoczęcie prac nad "ustawą ratunkową", która ma depenalizować pomoc przy aborcji.

Paweł Poncyljusz 1200.jpg
"Powinno się odbyć referendum". Paweł Poncyljusz o dyskusji ws. aborcji

"Błąd Platformy"

- Tu mści się przyjęcie bardziej lewicowego kursu w tej sprawie - skomentował Jan Filip Libicki. - Lewica, mając swoje poglądy, ma prawo wzywać Platformę, by wykazała się pewną wiarygodnością - dodał.

Senator PSL, niegdyś członek PO, ocenił, że decyzja partii ws. aborcji to błąd. - Platforma, stojąc na gruncie tzw. kompromisu aborcyjnego, trzymała pewną pozycję centrową - wskazał.

Posłuchaj
12:56 JF Libicki 25 luty 2021 16_35_03.mp3 Jan Filip Libicki o proponowanej przez PO liberalizacji prawa aborcyjnego (Rozmowa PR24)

 

Czytaj także:

Senator PSL: przymuszanie do głosowania ws. światopoglądowych grozi wybuchem

- Przez sprawy światopoglądowe da się przejść wyłącznie, dając parlamentarzystom wolność w głosowaniu. Jeśli ktokolwiek będzie do czegokolwiek przymuszany, w jakąkolwiek stronę, grozi to wybuchem i wielkimi perturbacjami, co widzimy dziś na przykładzie Platformy Obywatelskiej - mówił Jan Filip Libicki.

- PSL jest dobrym przykładem dla wszystkich partii politycznych - podkreślił polityk. Jako przykład przywołał wniosek o przywrócenie kompromisu aborcyjnego podpisany przez, jego zdaniem, "mających poglądy centrowe" ludowców. - Jako człowiek o poglądach bardziej konserwatywnych trochę się od tego dystansuję, nie podpisałem tego, nie będę za tym głosował - powiedział.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jan Filip Libicki (PSL)
Data emisji: 25.02.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24

Czytaj także

Niemiecki konstytucjonalista: wyrok polskiego TK w sprawie aborcji jest słuszny

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 16:15
"Odrzucenie przez polski Trybunał Konstytucyjny dopuszczalności przerywania ciąży ze względu na przesłanki embriopatologiczne jest słuszną decyzją, która wynika z konstytucyjnych gwarancji godności każdego człowieka" - pisze na łamach niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" niemiecki konstytucjonalista prof. Christian Hillgruber.
rozwiń zwiń