X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja branży turystycznej. Poseł Lewicy: nie można zastosować odpowiedzialności zbiorowej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 17:13
- Jeżeli miałyby wrócić ograniczenia, to myślę, że powinno to odbyć się punktowo. Trudno właściciela bazy nad morzem obarczać odpowiedzialnością za to, co dzieje się w górach - powiedział o sytuacji w turystyce w kontekście nieprzestrzegania reżimu sanitarnego w górach Dariusz Wieczorek, poseł Lewicy.
Dariusz Wieczorek
Dariusz WieczorekFoto: PR24/TJ

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zaapelował podczas sobotniego briefingu w Zakopanem, aby turyści zachowywali się odpowiedzialnie i stosowali się do zasad reżimu sanitarnego. Jest to reakcja na tłumy turystów, które zjechały w góry po otwarciu hoteli i stoków narciarskich. W sieci pojawiły się nagrania, na których urlopowicze nie stosowali się do zasad dystansu społecznego.

Turyści Zakopane 1200 PAP.jpg
Tłumy turystów na Krupówkach mimo obostrzeń. Sutkowski: uderzają w całe społeczeństwo

"Bez odpowiedzialności zbiorowej"

Do sytuacji w turystyce w kontekście wydarzeń z gór odniósł się Dariusz Wieczorek z Lewicy. Powiedział on na antenie Polskiego Radia 24, że w przypadku konieczności powrotu ograniczeń nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej. - Jeżeli miałyby wrócić ograniczenia, to myślę, że powinno to odbyć się punktowo. Trudno właściciela bazy nad morzem obarczać odpowiedzialnością za to, co dzieje się w górach. Apelowałbym o rozwagę i rozsądek w decyzjach. Tam, gdzie jest to konieczne, należy wprowadzić ograniczenia, ale nie stosując odpowiedzialności zbiorowej - powiedział.

Czytaj także:

Zdaniem polityka, częściowo za taką sytuacją stoją niewłaściwe decyzje rządzących. - Niewątpliwie błędem było organizowanie ferii w jednym terminie i zamykanie hoteli po 2 stycznia, bo pewnie mniej osób by teraz pojechało w góry. Ważne jest wprowadzanie ograniczeń tylko w konkretnych miejscach, gdzie można spodziewać się większej liczby osób - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:15 PR24_mp3 2021_02_22-16-35-54.mp3 Dariusz Wieczorek o przyszłości branży turystycznej w czasie pandemii ("Rozmowa PR24")

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Dariusz Wieczorek (Lewica)
Data emisji: 
22.02.2021
Godzina emisji: 16:36

dz

Czytaj także

"Konsekwencją może być wprowadzenie lockdownu". Poseł Lewicy o turystach w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 13:30
- Zdaję sobie sprawę, jakie mogą być konsekwencje. Może to być na przykład niewycofywanie się z restrykcji i dalsze wprowadzanie lockdownu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wiesław Szczepański, przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy wszyscy razem pomóc przedsiębiorcom". Mariusz Gosek apeluje o współpracę ponad podziałami

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 12:00
- Trzeba usiąść i zastanowić się nad rozwiązaniami, którzy będą ich wspierały. Do tej pory rząd przeznaczył ogromną kwotę w ramach kolejnych tarcz. Głęboko ufam, że znajdą się dla nich także kolejne środki - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek, poseł Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pęk: ewentualna koalicja PO, Lewicy i Hołowni to pójście w kierunku neomarksistowskiej rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 10:32
- Każdy głos oddany na Szymona Hołownię to głos na rząd stworzony przez PO, Lewicę, Hołownię właśnie i PSL, gdyby zabrakło kilku głosów. Byłoby to przejście z cywilizacji na antycywilizację, całkowitą zmianę kodu kulturowego - powiedział Bogdan Pęk, były senator i europoseł.
rozwiń zwiń