X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szymon Hołownia: jestem spokojny, że niebawem będziemy mogli cieszyć się kołem parlamentarnym

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:18
- Jestem spokojny o to, że niebawem będziemy mogli cieszyć się taką instytucjonalną obecnością poprzez koło parlamentarne. Nie wiem, jak szybko uda nam się zbudować koła poselskie i senatorskie osobno, ale nie mamy też jakichś wilczych apetytów - powiedział Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050.
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: shutterstock/Karol Cygal

Według ostatniego sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl ruch Polska 2050 Szymona Hołowni cieszy się popularnością 12,9 proc. wyborców, co plasuje go na trzecim miejscu po Prawie i Sprawiedliwości oraz Platformie Obywatelskiej. Z kolei w poniedziałek przejście z Koalicji Obywatelskiej do Polski 2050 ogłosił senator Jacek BurySzymon Hołownia zapowiedział, że w najbliższych tygodniach możliwe są kolejne transfery.

kolaz tusk schetyna 1200 ok.jpg
Schetyna mówi o nowym początku PO i współpracy opozycji. Wskazuje na Tuska

Koło parlamentarne

Lider Polski 2050 potwierdził w Polskim Radiu 24 planowanie dalszych transferów. Dodał przy tym, że jest to dopiero początek drogi. - Jesteśmy nastawieni na długi marsz i kolejne etapy. Dzisiaj kolejny etap, czyli pierwszy senator i wierzę, że nie ostatni, i wierzę, że to dopiero początek drogi. Jest tyle roboty do zrobienia, że przed nami nie miesiące, ale lata pracy, na którą musimy się dzisiaj nastawiać - powiedział Szymon Hołownia.

- Naturalne jest to, że kiedy pojawiło się na polskiej scenie politycznej nowe ugrupowanie, którego nie było w wyborach w 2019 roku, (...), że politycy z tych ugrupowań, które na polskiej scenie są od jakiegoś czasu, odkrywają, że z nami jest im bardziej po drodze. W momencie, w którym takie przejścia byłyby do Platformy Obywatelskiej, z całą pewnością słyszelibyśmy o odpowiedzialności i poczuciu odpowiedzialności. Także tym się nie przejmujemy - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zapowiedział, że już niedługo jego formacja będzie cieszyła się kołem parlamentarnym. - Jestem spokojny o to, że niebawem będziemy mogli cieszyć się taką instytucjonalną obecnością poprzez koło parlamentarne. Nie wiem, jak szybko uda nam się zbudować koła poselskie i senatorskie osobno, ale nie mamy też jakichś wilczych apetytów. Nam chodzi głównie o to, żeby dobrze zbudować się w przyszłych wyborach, a w tych wyborach zdobyć przynajmniej minimalną „pływalność w politycznym basenie” poprzez trzy byty takie jak koło poselskie, senatorskie i parlamentarne, które będą sprawnie działać - powiedział Szymon Hołownia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
15:02 _PR24_AAC 2021_01_18-16-33-22.mp3 Szymon Hołownia o planach swojej formacji ("Rozmowa PR 24")

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Szymon Hołownia (Polska 2050)
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 16.33

dz

Czytaj także

"Szymon Hołownia zmierza środkiem drogi". Ekspert o wyborczych sondażach

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 11:44
- Szymon Hołownia rośnie tym, że Polacy nie chcą przekazywać głosów z partii na partię. Hołownia jest i nie mówi niczego, co byłoby odstraszające dla wyborców lewicy i prawicy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sondaż CBOS. Socjolog prof. Henryk Domański komentuje wyniki

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 18:10
- Jedynym sposobem dla opozycji na pokonanie PiS, byłoby jej zjednoczenie. Podejmowano już kilkukrotnie takie próby, ale do tej pory to się nie udało - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senator KO zmieni klubowe barwy. Wzmocni ruch Polska 2050 Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 11:32
- Senator Jacek Bury występuje z klubu KO i będzie reprezentował ruch Polska 2050 - oświadczył w poniedziałek lider ruchu Szymon Hołownia. Jak dodał, Bury jest duchem, który lubi wygrywać, a właśnie takiego ducha potrzeba po opozycyjnej stronie. Bury poinformował, że pozostaje senatorem bezpartyjnym.
rozwiń zwiń