X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Libicki: liderki Strajku Kobiet odcięły się od parlamentarnej Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 18:20
- Lewica parlamentarna chciałaby być beneficjentem Strajku Kobiet. Ale wydaje się, że panie, które zostały liderkami protestu, mówiły, że to one są prawdziwą lewicą, prawdziwą rewolucją. W tym obyczajową - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki Foto: PR24

W końcówce 2020 roku jednym z istotnych zjawisk życia społeczno-politycznego były uliczne protesty - tak zwany Strajk Kobiet. Jego przedstawicielki mówiły m.in. o aborcji na życzenie, a jednym z postulatów było obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy. 

lempart_margot_suchanow_strajkkobiet_stopbzdurom1200.jpg
Strajk Kobiet i "Stop Bzdurom" spotkają się w sądzie? Znamy treść wezwania

Zdaniem gościa PR24 protesty chciała wykorzystać co najmniej jedna z formacji na polskiej scenie politycznej. Jednak liderki protestujących wyraźnie odcinały się od jej przedstawicieli. 


Posłuchaj
12:35 _PR24_AAC 2021_01_15-17-35-59.mp3 Jan Filip Libicki o Strajku Kobiet (Rozmowa PR24)

 

- Lewica parlamentarna chciałaby być beneficjentem Strajku Kobiet. Ale wydaje się, że panie, które zostały liderkami protestu, mówiły, że to one są prawdziwą lewicą, że są prawdziwą rewolucją, w tym obyczajową - skomentował Jan Filip Libicki. 

- Wydaje mi się, że Lewica parlamentarna patrzyła na ten ruch, na Strajk Kobiet, jako na pewną konkurencję w wymiarze politycznym - dodał senator PSL. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Jan Filip Libicki (PSL) 
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 17.35

PR24

Czytaj także

Lempart pisze o "białych terrorystach z Biblią" na Kapitolu. Wcześniej sama chciała zdobywać Sejm

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 19:31
- Biali terroryści z Biblią pod pachą (pod pachą, bo w jednej ręce flaga zwolenników niewolnictwa, a w drugiej broń) zajęli Kapitol - napisała na Twitterze liderka proaborcyjnej organizacji Strajk Kobiet Marta Lempart. Tymczasem jeszcze w październiku ub.r. chciała zdobywać Sejm. - Jest nasz - mówiła.
rozwiń zwiń