X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"III RP w pełnym wydaniu, gdzie są równi i równiejsi". Jan Dziedziczak o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 15:45
- W niektórych instytucjach, w tym wypadku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, czas się zatrzymał i mamy III RP w pełnym wydaniu, gdzie są równi i równiejsi. Jeżeli jesteś celebrytą, masz znajomych, to masz dostęp do dóbr ponad innymi - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakFoto: PR24

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski powiedział, że nie było specjalnej, dodatkowej puli dawek szczepionek dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto - w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową - podkreślił, że ich ewentualne wykorzystanie poza tzw. grupą zero było ściśle określone.

Patryk Jaki IMG_7961 663.jpg
"Mamy do czynienia z układem, zabrali szczepionkę lekarzom". Patryk Jaki o szczepieniach celebrytów

O sprawie szczepień celebrytów i polityków na WUM jako pierwsi poinformowali w mediach społecznościowych studenci tej uczelni. Wśród zaszczepionych osób - jak ujawnili studenci - są aktorzy: Krystyna Janda, Andrzej i Maria Sewerynowie oraz Wiktor Zborowski, a także były premier, obecnie europoseł Lewicy Leszek Miller i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Jan Dziedziczak podkreślał, że ciągu wielu lat trwania III RP mieliśmy do czynienia z wieloma patologiami. Przytoczył m.in. sprawę wypadku Piotra Najsztuba, za spowodowanie którego nie poniósł on, zdaniem ministra, adekwatnej kary, czy niewyjaśnioną do dziś sprawę tragicznej śmierci Bartłomieja Frykowskiego. - Ostatnie 5 lat to trudny okres dla establishmentu IIIRP. Pewne bardzo poważne rzeczy z tego okresu, związane z tym środowiskiem, do dzisiaj nie zostały do dziś wyjaśnione - zaznaczył.

"Kreowanie nowego establishmentu"

Minister przypominał proces tworzenia się polskich elit intelektualnych i artystycznych po II Wojnie Światowej. - Władza stalinowska a później komunistyczna w Polsce miała na celu wykreowanie nowego establishmentu również w każdej dziedzinie kultury. Różnie można się było w tych czasach zachować - mówił, przywołując postać Zbigniewa Herberta.

Narodowy Fundusz Zdrowia w związku z doniesieniami medialnymi o szczepieniu osób spoza grupy "zero", wyjaśniał, że jest ono możliwe tylko w sytuacji dysponowania przez szpital wolnymi dawkami szczepionki, którymi nie uda się zaszczepić personelu szpitala, np. z powodu nieobecności w pracy w czasie świąteczno-noworocznym.

"Kandydatka tęczowej lewicy"

Gość audycji skomentował także spór o kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Spraw Obywatelskich. - Sprawa wątpliwości wokół poparcia dla Zuzanna Rudzińska-Bluszcz na stanowisko RPO jest kompromitująca - ocenił i dodał, że mamy do czynienia z "tęczową lewicą", która kwestionuje Boga, ojczyznę czy rodzinę, która stoi za kandydaturą Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko RPO.

Posłuchaj
26:01 _PR24_AAC 2021_01_03-14-33-33.mp3 03.01.2021 Jan Dziedziczak (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

W dalszej części audycji poruszono również zakończone negocjacje wokół umowy z Wielkiej Brytanią, regulująca jej wyjście z UE, oraz rozmowy władz polskich z władzami tego kraju. - Rozmawialiśmy na wczesnym etapie brexitu z Brytyjczykami, gdzie w rozmowach bilateralnych walczyliśmy o polski biznes, możliwość winiany gospodarczej i o środowisko Polaków w Wielkiej Brytanii, tak by skutki brexitu były jak najłagodniejsze - powiedział minister.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański 

Gość: prof. Grzegorz Kucharczyk

Data emisji: 03.01.2021

Godzina emisji: 14.33

PR24/ka


Czytaj także

Wiceminister zdrowia: doniesienia, że szczepienia celebrytów to akcja promocyjna, nie są prawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 11:21
- Promocja jest wtedy, gdy społeczeństwo wie o czymś takim, a nie odbywa się to w zaciszu gabinetów. Informacja o tym, że zaszczepienie grupy celebrytów i polityków miało być akcją promocyjną, nie jest prawdziwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Pacan: sprawa szczepionki będzie wykorzystywana przez wszystkie grupy polityczne

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 12:00
- Jak przewidywałem wcześniej, sprawa szczepionki będzie na wszystkie możliwe sposoby wykorzystywana przez wszystkie grupy polityczne. I tak się dzieje. Widzimy teraz wydarzenia z udziałem aktorów, celebrytów. Nawet w tym kontekście obserwujemy, że jest podział na dwa wrogie plemiona - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mentalność III RP". Prof. Grzegorz Kucharczyk o szczepieniach osób poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 15:26
- Ta sytuacja dotyczy ludzi, którzy epatowali konstytucją i równością, mamy do czynienia z dość czytelnym rozjechaniem się sfery słów i czynów - mówił w Polskim Radiu prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, PAN.
rozwiń zwiń