X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marszałek Senatu: nie marnujmy ani jednej dawki szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 17:25
- Podziały i próby karania nie sprzyjają klimatu wokół szczepień. Z marszałkiem Stanisławem Karczewskim i innymi politykami oraz lekarzami zrobiliśmy wiele, żeby ludzi zachęcić do szczepień. Jeżeli spotkają z barierami biurokratycznymi, to ten efekt zostanie zniweczony - mówił w Polskim Radiu 24 marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Audio
  • Tomasz Grodzki o sprawie szczepień na WUM (Rozmowa PR24)
Tomasz Grodzki
Tomasz GrodzkiFoto: Robert Bartosewicz / PR24

Kwestię szczepienia osób spoza grupy zero przez Warszawski Uniwersytet Medyczny skontroluje NFZ. Matusz Morawiecki oczekuje wyjaśnień w tej sprawie, a minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że na jego prośbę 4 stycznia ruszy nadzwyczajna kontrola szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W grupie 18 osób, które zaszczepiły się w pierwszej kolejności na WUM byli m.in. Krystyna Janda i Leszek Miller. 

papszczepionka1200.jpg
"Zorganizowały szczepienie dla swoich wybrańców". Minister zdrowia "zdegustowany" działaniem władz WUM

Gość Polskiego Radia 24 nie wykluczył, że sytuacja mogła wyniknąć ze sposobu dystrybucji szczepionek i ich niestabilności. - Być może trzeba było wykorzystać to, co już zostało wyjęte z zamrażarki. Arbitralny podział na grupy szczepienia jest trochę sztuczny i niekoniecznie stosowany w innych krajach. Nie jestem w stanie ocenić sytuacji na WUM, bo mnie tam nie było. Być może sytuacja była szczególna. Podstawową ideą jest szczepić jak najwięcej ludzi i jak najszybciej, nie marnujmy ani jednej dawki szczepionki - powiedział marszałek Senatu Tomasz Gordzki. 

Zdaniem marszałka Senatu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dać też możliwość rejestracji seniorów do szczepień już teraz, a nie dopiero od 15 stycznia. - Szczepienia to ogromne wyzwanie logistyczne. Wszyscy powinniśmy zjednoczyć siły i doprowadzić do tego, by wykorzystać wszystkich tych, którzy zgłosili chęć przeprowadzenia tej operacji. Musimy zrozumieć, że podziały i próby karania nie sprzyjają klimatu wokół szczepień. Z marszałkiem Stanisławem Karczewskim i innymi politykami oraz lekarzami zrobiliśmy wiele, żeby ludzi zachęcić do szczepień. Jeżeli spotkają z barierami biurokratycznymi, to ten efekt zostanie zniweczony. Zróbmy wszystko, żeby szczepić każdego, kto tego chce, jak najszybciej - dodał Tomasz Grodzki.

Posłuchaj
17:22 PR24_AAC 2021_01_01-16-31-00.mp3 Tomasz Grodzki o sprawie szczepień na WUM (Rozmowa PR24)

 

W ostatnich dniach dopuszczono wyjątki ws. szczepień polegające na tym, że mogą być szczepione osoby spoza kolejki. Chodzi o rodziny medyków oraz osoby przebywające w szpitalach węzłowych. Konsekwencją dla szpitala WUM może brak zapłaty za wykonane świadczenie. Minister zdrowia oczekuje od rektora WUM decyzji i działań wobec osób, które zdecydowały o podaniu szczepionek nieuprawnionym do nich na tym etapie.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Tomasz Grodzki (marszałek Senatu)

Data emisji: 1.01.2021

Godzina emisji: 16.30

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia zlecił kontrolę szczepień osób spoza tzw. grupy zero

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 17:53
Minister zdrowia Adam Niedzielski zlecił kontrolę mającą na celu sprawdzenie czy szczepienie osób spoza "grupy zero" odbywa się zgodnie ze wskazanymi zasadami. To reakcja na informację o przyjęciu szczepionki, jaką podał były premier, obecnie europoseł Leszek Miller.
rozwiń zwiń