X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To Niemcy przyczyniły się do złamania z trudem wynegocjowanej umowy". Kuźmiuk o budżecie UE

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 18:20
- Polska i Węgry zwracają uwagę, że złamano z trudem wynegocjowaną umowę. To ewidentnie wina Niemiec, które teraz próbują różnych zagrywek dyplomatycznych, w tym podziału Polski i Węgier - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Zbigniew Kuźmiuk o negocjacjach dot. unijnego budżetu i planach wprowadzenia powiązania praworządności z przyznawaniem środków finansowych ("Rozmowa PR24")
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk Foto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Głównym tematem były trwające negocjacje budżetowe w UE. "Potwierdziłem naszą gotowość do zawetowania nowego budżetu, jeżeli nie znajdziemy rozwiązania, które jest dobre dla całej UE" - napisał na Facebooku szef rządu.

anders 1200 free.jpg
"Celem nie jest ochrona praworządności, tylko atak na Polskę i Węgry". Anna Maria Anders o postawie UE

Kuźmiuk: dopisano tzw. wartości unijne do art. 322

Polska strona zwraca uwagę, że zmieniono warunki porozumienia budżetowego, jakie zawarto na lipcowym szczycie Rady Europejskiej. Zbigniew Kuźmiuk podkreślił, że zostało ono wynegocjowane z dużym trudem, a teraz jest łamane.

- Osiągnięto pewien kompromis. Jednak ku mojemu zaskoczeniu niemiecka prezydencja, pod naciskiem Parlamentu Europejskiego, od niego odstąpiła. Dopisano bowiem tzw. wartości unijne do art. 322 traktatu o funkcjonowaniu UE, który mówi jedynie o ochronie interesów finansowych Wspólnoty - wyjaśnił. 

POSŁUCHAJ

12:29 PR24_MPLS 2020_11_27-17-35-32.mp3 Zbigniew Kuźmiuk o negocjacjach dot. unijnego budżetu i planach wprowadzenia powiązania praworządności z przyznawaniem środków finansowych ("Rozmowa PR24")

Niemcy próbują podzielić Polskę i Węgry?

parlament europejskie free europarlament free shutt 1200.jpg
Powiązanie funduszy z praworządnością. Rzecznik KE: nie zmieniamy swojego stanowiska

W "Rozmowie PR24" zaznaczył, że to Polska i Węgry zwracają uwagę, iż złamano z trudem wynegocjowaną umowę. - To ewidentnie wina Niemiec, które teraz próbują różnych zagrywek dyplomatycznych, w tym podziału Polski i Węgier - wskazał europoseł.

- Jesteśmy zwolennikami kompromisu budżetowego. Zdajemy sobie sprawę, że wieloletni budżet, jak i fundusz odbudowy są Europie potrzebne. Porozumienie z lipca pokazało, że Polska jest solidarna, choć nie wszystko było w nim dla nas przyjemne - dodał Kuźmiuk.

CZYTAJ TAKŻE: 

"Nie kradniemy unijnych pieniędzy"

Europoseł podkreślił, że gdy chodzi o wątek praworządności w kwestii ochrony finansów UE, to Polska jest gotowa, by takie rozporządzenie funkcjonowało.   

W Polsce nie kradnie się pieniędzy europejskich, nie defrauduje, wydaje się je zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych - stwierdził Zbigniew Kuźmiuk. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS
Data emisji: 
27.11.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Geneza sporu o unijny budżet. Dominika Ćosić: Niemcy ulegli szantażowi największych frakcji w PE

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 14:22
- Ewentualny brak porozumienia budżetowego spadnie na karb niemieckiej prezydencji. Niemcy niepotrzebnie wybrali konfrontacyjną pozycję i ulegli szantażowi ze strony największych frakcji w Parlamencie Europejskim - powiedziała Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Paruch: to unijne organy przestają być praworządne, łamią normy wpisane do traktatów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 10:28
- Od kilku lat organy Unii Europejskiej usiłują uzurpować różne uprawnienia, rozszerzając je bardzo wyraźnie, pozatraktatowo. W ten sposób łamią porządek prawny - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS. - Propozycję połączenia wypłaty środków unijnych z praworządnością upowszechniono wtedy, gdy pojawiła się realna szansa osadzenia w Białym Domu Joe Bidena - dodał.
rozwiń zwiń