X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Milczanowska: UE idzie w skrajną, neomarksistowską ideologię

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:35
- UE powinna wrócić do wartości, które jej towarzyszyły od początku założenia. Tymczasem Wspólnota idzie w skrajną, neomarksistowską ideologię - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Alexandros Michailidis

Posłuchaj
11:30 [PR24]PR24 (mp3) 26 listopad 2020 16_36_27.mp3 Anna Milczanowska o budżecie UE (Rozmowa PR24)

Na konferencji prasowej po spotkaniu z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem, premier Mateusz Morawiecki wskazywał, że "prawo wtórne nie może omijać prawa pierwotnego". Obaj zapowiedzieli weto wobec mechanizmu wiązania wypłaty unijnych środków z praworządnością.

mid-20b26290.jpg
Wspólna deklaracja premierów Polski i Węgier. Mateusz Morawiecki: nie zawahamy się użyć weta dla dobra całej UE

- Chcemy solidarnie współpracować z Unią Europejską. UE mogłaby na tym skorzystać, a zachowuje się nielojalnie - oceniła w PR24 Anna Milczanowska, poseł PiS.

Polityk pytana o to, jaka powinna być UE, odpowiedziała: - Taka, jak ma zapisane w traktatach, które powinny obowiązywać. Tymczasem są one traktowane bardzo instrumentalnie przez państwa wodzące takie, jak Niemcy czy Francja. UE powinna wrócić do wartości, które jej towarzyszyły od początku. Tymczasem Wspólnota idzie w skrajną, neomarksistowską ideologię.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Anna Milczanowska (PiS)

Data emisji: 26.11.2020

Godzina emisji: 16.35

PR24/kad

Czytaj także

Ziobro: w sprawie zasady warunkowości stanowisko moje i premiera jest zbieżne

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 08:13
- W lipcu premier Mateusz Morawiecki uzyskał zapewnienie ze strony przywódców UE oraz szefowej KE, że tego rodzaju rozwiązanie nie będzie proponowane. Jak się okazało później, liderzy państw europejskich nie dotrzymali słowa. Teraz, na tym etapie, jeśli chodzi o nasze relacje z panem premierem, to stanowisko jest konsekwentne i zbieżne - mówił w Polskim Radiu 24 minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, odwołując się do negocjacji ws. powiązania budżetu UE z zasadą praworządności.
rozwiń zwiń