X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Budżet UE a praworządność. Kaleta: bocznymi drzwiami próbuje się wprowadzać bezprawny mechanizm

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 18:18
- Ponad głowami polskich wyborców próbuje się narzucić nam szantażem konkretne rozwiązania polityczne. To nie jest praworządność. Bocznymi drzwiami próbuje się wprowadzać inny, bezprawny mechanizm - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
Audio
  • Sebastian Kaleta o powiązaniu mechanizmu praworządności z budżetem UE na lata 2021-2027 (Rozmowa PR 24)
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: PR24/AK

Rozmowa dotyczyła powiązania mechanizmu praworządności z budżetem europejskim. - Sprawa praworządności jest zastrzeżona do jednomyślnej decyzji Rady Europejskiej, która ma najwyższą legitymizację. Sami sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE są powoływani przez państwa. Jedyną kompetencją, którą TSUE posiada w zakresie praworządności, jest możliwość formalnej oceny samej procedury - zwrócił uwagę Sebastian Kaleta.

anna zalewska free 1200.jpg
Weto Polski i Węgier ws. budżetu UE. Anna Zalewska: to normalna formuła negocjacyjna

"Polska od tego nie ucieka"

- Jest to próba zaszufladkowania zasad traktatowych, a my nie damy się w tę gierkę wprowadzić. Jakakolwiek próba odejścia od traktatów świadczy o tym, że to, co Polska mówi o praworządności w Polsce, obroniło się - ocenił gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
12:34 PR24_MPLS 2020_11_25-17-35-56.mp3 Sebastian Kaleta o powiązaniu mechanizmu praworządności z budżetem UE na lata 2021-2027 (Rozmowa PR 24)

Jak przypomniał, "premier Mateusz Morawiecki w ostatnich dniach jasno wskazuje, że mamy traktaty i prawo traktatowe i nie można ich obchodzić". - Jedyną kontrolą, jaka jest dopuszczalna, to kontrola natury księgowej. Polska od tego nie ucieka. Próbuje się jednak uniknąć konieczności uzyskania jednomyślności, co jest jednoznacznym pogwałceniem traktatów - podkreślił.

Czytaj także:

- Polska jest za praworządnością, tylko mamy rozbieżny punkt widzenia co do metody. Według Polski ta metoda jest opisana w traktatach. Bocznymi drzwiami próbuje się wprowadzać inny, bezprawny mechanizm. Ponad głowami polskich wyborców próbuje się narzucić nam szantażem konkretne rozwiązania polityczne. To nie jest praworządność. To cyniczna polityka realizowana wręcz na zamówienie polskiej opozycji. To działanie wbrew polskiej racji stanu - podsumował wiceminister sprawiedliwości. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Sebastian Kaleta (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 25.11.2020

Godzina emisji: 17.35

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Legutko: UE nie chodzi o praworządność, ale o podporządkowanie niepokornych rządów

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 10:16
- Mamy skrajną sytuację w Europie; ludzie umierają, jest zapaść gospodarcza, a dla UE najważniejszą rzeczą jest to, aby "dokopać" rządowi polskiemu i węgierskiemu. To jest jakiś fanatyzm, który każe zaryzykować, aby tylko ugodzić we wrogów - mówił o powiązaniu budżetu unijnego z praworządnością w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: polski rząd broni praworządności Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 13:16
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że polski premier i rząd bronią praworządności Unii Europejskiej. Podkreślił, że jest to "dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcą, aby Wspólnota pozostała 'Europą Ojczyzn'".
rozwiń zwiń