X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Sawicki: Paweł Kukiz zmierza w stronę PiS

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 18:25
- Byliśmy przekonani, że w kwestiach gospodarczych i unijnych było porozumienie w Koalicji Polskiej. Natomiast Paweł Kukiz nie dotrzymuje tego porozumienia. To jest jego decyzja. Widać, że zmierza w stronę PiS, ku radykalizmowi Zbigniewa Ziobro - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki z PSL.
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że na ostatnim posiedzeniu klubu Koalicji Polskiej Paweł Kukiz spędził zaledwie pięć minut. - Byliśmy przekonani, że dojdzie do dyskusji, w tym także ws. uchwały Koalicji Polskiej. Niestety tak się nie stało. Cenię Pawła Kukiza jako artystę. W polityce jest co najmniej od pięciu lat. W poprzedniej kadencji rozmontował swój klub, a w tej chwili najprawdopodobniej chce również rozmontowywać Koalicję Polską. Jeśli nadal chce brać udział w realizacji naszego programu, to nadal jesteśmy na niego otwarci i nikt nie będzie go usuwał. Natomiast jeśli jest mu bliżej do Solidarnej Polski, to przecież nie ma niewolnictwa, ma pełne prawo wyboru - powiedział Marek Sawicki. 

sachajko1.jpg
"To nie są partnerskie rozwiązania". Poseł Kukiz'15 o powiązaniu budżetu UE z praworządnością

Były minister rolnictwa przyznał, że nie wie, co dzieje się z Pawłem Kukizem. - Natomiast wydawało nam się, że w sprawach gospodarczych, gdy zdecydowaliśmy się też uczestniczyć w realizacji programu w kwestii dnia referendalnego, sędziów pokoju i kwestiach światopoglądowych byliśmy ze sobą bardzo blisko. Jestem zdziwiony, że w tej chwili Paweł Kukiz idzie inną drogą. Staram się go jednak zrozumieć. Gdy żył z warsztatu artysty, to miał dobre przychody. W tej chwili jest trudny czas dla świata kultury, być może również dla Kukiza. Być może stąd próba poszukiwania innych środowisk politycznych - zauważył polityk PSL. 


Posłuchaj
11:11 PR24_AAC 2020_11_24-17-35-51.mp3 Marek Sawicki gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Jego zdaniem trudno przez politykę szukać pieniędzy, które można zarobić w swoim zawodzie. - Są też i tacy, którzy tego szukają, ale Pawła Kukiza o to nie posądzam. Jednak od kilku miesięcy nie stać go na dłuższą rozmowę. Paweł Kukiz jest także szefem rady programowej Koalicji Polskiej. Nie zwołał jej przez rok. Byliśmy przekonani, że to będzie jego oczko w głowie - tłumaczył Marek Sawicki. 

Sprawa aborcji

W PE odbędzie się w środę debata ws. prawa do aborcji w Polsce. Pod wspólnym tekstem rezolucji w tej sprawie podpisały się cztery grupy polityczne. Europejska Partia Ludowa (EPL), do której należy Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe jeszcze nie podjęła decyzji. - Niech sobie pogadają. Sprawy aborcji w Polsce nie będzie rozstrzygał Parlament Europejski. Mieliśmy kruchy kompromis, Koalicja Polska chce go zapisać do konstytucji. Potem możemy debatować nad ustawą prezydenta Andrzeja Dudy. Jeśli nie będzie zmiany konstytucji, to także projekt prezydenta będzie niezgodny z ustawą zasadniczą. Jesteśmy gotowi rozmawiać o kwestiach konstytucyjnych, w tym ws. wpisania naszego członkostwa w UE, dnia referendalnego, kompromisu aborcyjnego, reformy sądownictwa. Proponujmy debatę na te tematy - podsumował Sawicki. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 24.11.2020

Godzina emisji: 17.35

PR24

Czytaj także

Zgrzyty na linii PSL-Kukiz'15. Poszło o weto ws. unijnego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 12:03
Sejmowe głosowanie w sprawie uchwały wspierającej rząd w zakresie negocjacji dotyczących budżetu unijnego podzieliło Koalicję Polską. Posłowie PSL zagłosowali "przeciw", natomiast "za" było 5 z 6 posłów Kukiz'15. - Żaden z partnerów koalicyjnych nie powinien zapisywać się do obozu Zjednoczonej Prawicy - to głosowanie mogło to sugerować - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik PSL Miłosz Motyka. - W tej sprawie to nasi koalicjanci są w błędzie - odpowiada Jarosław Sachajko z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń