X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To nie są partnerskie rozwiązania". Poseł Kukiz'15 o powiązaniu budżetu UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 17:13
-  Chyba nie ma bardziej proeuropejskiego ugrupowania niż Kukiz'15, tylko nie na kolanach. Chodzi o partnerskie rozwiązania. To, co zostało zaprezentowane, nie ma niczego wspólnego z partnerstwem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Koalicji Polskiej Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz15
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15Foto: PR24

Sejm przyjął w czwartek uchwałę autorstwa PiS, wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Uchwała m.in. wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej. Za przyjęciem uchwały głosowało 236 posłów, w tym 5 posłów Koalicji Polskiej: Paweł Kukiz, Paweł Szramka, Stanisław Tyszka, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk, czyli wszyscy związani z ruchem Kukiza. Tymczasem Kukiz'15 współtworzy Koalicję Polską z PSL.

pap_20200812_09O (1).jpg
Bogdan Zdrojewski: Europa z niepokojem patrzy na zapowiedź polskiego weta

Gość Polskiego Radia 24 przekonywał, że jego ugrupowanie nie mogło inaczej postąpić. - Zgodziliśmy się już na traktat lizboński zamiast traktatu nicejskiego, który znacząco obniżył rangę polskiego głosu. Gdyby nie to, nie byłoby wynajdywania dodatkowych regulacji przy łączeniu pieniędzy unijnych z praworządnością, która nie jest nigdzie opisana. I tak jest nieźle, że nie zostało to połączone z postępowością, można byłoby jeszcze więcej rzeczy wymyślić - powiedział Jarosław Sachajko. 

Jego zdaniem kraje starej UE grają tylko na siebie. - Przekonali się o tym zwłaszcza rolnicy. Była obietnica, że do 2010 roku dopłaty bezpośrednie będą zrównane. Natomiast w nowej siedmiolatce nasze dopłaty będą niższe. Dobijemy tylko do 94 proc. średniej unijnej. Kraje starej UE nie chcą wyrównania standardów życia. Potrzebują naszego rynku i naszych rąk do pracy. Nie chcą, by polski rolnik żył równie godnie jak rolnik francuski - przekonywał Sachajko.

Czytaj także:

Dodał, że solidarność europejska nie istnieje. - Jestem przerażony, że część opozycji otwiera się na UE, niszcząc polski rynek i gospodarkę. Traktat lizboński doprowadził do przyjęcia dyrektywy transportowej, która nakłada obowiązek pustych przebiegów, by kierowcy francuscy i niemieccy mogli odzyskać rynek. Tam, gdzie Polacy wywalczyli sobie kawałek rynku, zostało nam to odebrane. Teraz mamy się zgodzić na żyrowanie pożyczek w ramach funduszu odbudowy, wprowadzać podatki europejskie i przeprowadzać federalizację Europy. Być może dostaniemy pieniędzy, ale tym samym kanałem ktoś z KE pomyśli, że jakieś rozwiązanie w Polsce godzi w praworządność. Na taki absurd nie możemy się zgodzić - podkreślił poseł Kukiz'15.

Posłuchaj
12:58 PR24_AAC 2020_11_23-16-35-28.mp3 Jarosław Sachajko gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Szef ludowców Władysław Kosiak-Kamysz ocenił w Radiu Wrocław, że Kukiz'15 jest dziś bliżej do "radykałów z obozu Zjednoczonej Prawicy niż do tego proeuropejskiego naszego nurtu". - Chyba nie ma bardziej proeuropejskiego ugrupowania niż Kukiz'15, tylko nie na kolanach - ocenił Sachajko. - Chodzi o partnerskie rozwiązania. To, co zostało zaprezentowane, nie ma niczego wspólnego z partnerstwem. Jako Koalicja Polska umawialiśmy się na jednomandatowe okręgi wyborcze, dzień referendalny, wybory KRS i prokuratora generalnego w wyborach powszechnych. Jeżeli któryś z polityków PSL uważa, że są to złe postulaty, to może odejść z Koalicji Polskiej - podsumował.  

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Sachajko (Kukiz '15)
Data emisji: 23.11.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24

Czytaj także

Waszczykowski: nie istnieje prawnie wiążący dokument definiujący tzw. praworządność

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 23:55
"Urzędnicy Komisji Europejskiej potwierdzili na piśmie. Nie istnieje definicja praworządności w dokumentach UE. Problematyka praworządności nie należy do kompetencji Unii. Proponowane przez KE zasady praworządności należy traktować jako sugestie dla państw członkowskich, a nie normy prawne" - napisał w serwisie społecznościowym europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń