X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chce stworzyć takie warunki, by część firm mogła wrócić do Europy". Hetman o polityce KE

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 17:30
- To, że firmy przenosiły wcześniej swoją działalność w inne części świata, było spowodowane wysokimi kosztami pracy w Europie Zachodniej  - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Hetman z PSL.
Audio
  • K. Hetman z PSL o produkcji poza UE ("Rozmowa PR24")
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Gość PR24 powiedział, że Unia Europejska, po małym falstarcie, gdy zaczęła się pandemia, bardzo szybko się pozbierała. - Było wiele inicjatyw wspierających, a i same państwa między sobą także się dotarły poprzez np. wypożyczanie sobie wzajemnie sprzętu medycznego. Niebagatelną rolę odegrały środki finansowe na wsparcie - mówił Krzysztof Hetman.

Odnosząc się do zarzutu, iż przemysł, w jakiejś części, przeniósł się z Unii Europejskiej w inne rejony świata, polityk powiedział, iż było to spowodowane wysokimi kosztami.


Unia Europejska 1200 free
Negocjacje ws. budżetu UE. Jadwiga Wiśniewska: działania Wspólnoty mogą doprowadzić do jej rozpadu

"Znaleźć złoty środek"

- Taniej produkowało się gdzie indziej ze względu na koszty pracownicze, koszty materiałów. Owszem, polityka proekologiczna miała w tym jakieś znaczenie, ale trzeba umieć znaleźć złoty środek pomiędzy zachowaniem miejsc pracy a tym by ludzie nie umierali z powodu smogu - podkreślił polityk PSL.

Zauważył jednak, że pandemia obnażyła fakt, iż jeśli produkcja np. leków, znajduje się daleko poza Wspólnotą, to jak dodał, jest problem. - Pamiętamy, kiedy największy samolot świata lądował w Polsce na zamówienie spółek Skarbu Państwa i z Chin przywiózł nam sprzęt ochrony osobistej - mówił Krzysztof Hetman. Teraz jak dodał, Komisja Europejska chce stworzyć takie warunki, by część firm mogła wrócić do Europy.


Posłuchaj
12:15 Hetman.mp3 K. Hetman z PSL o produkcji poza UE ("Rozmowa PR24")

 

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Hetman (PSL)

Data emisji: 20.11.2020

Godzina: 16.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Reguły gry zostały złamane przez prezydencję niemiecką". Dominika Ćosić o kwestii praworządności w UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 11:25
- Gdyby trzymano się porozumienia wynegocjowanego w lipcu, to wówczas Polska i Węgry nie blokowałyby budżetu i już niedługo pieniądze mogłyby popłynąć do beneficjentów w UE - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Błąd prezydencji niemieckiej". Prof. Tomasz Grosse o sporze wokół praworządności w UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 15:05
- Polscy dyplomaci od dawna zwracali uwagę na tę czerwoną linię negocjacyjną i możliwość weta. Instrument praworządności jest bardzo kontrowersyjny i toksyczny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń