X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie wymagamy pouczenia". Przemysław Czarnek o liście ambasadorów ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 18:10
- Prawa człowieka to nie jest ideologia, ale ideologia LGBT to nie są prawa człowieka. My absolutnie nie naruszamy praw człowieka i przestrzegamy polskiej konstytucji - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PR24/DB

Rozmowa dotyczyła listu 50 ambasadorów ws. LGBT, pod którym podpisała się również ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Jej zdaniem Polska w tym sporze "jest po złej stronie historii". - Powinna ona zastanowić się, co mówi do narodu, który ma 1000-letnią historię, i co mówi do narodu, który przeżył ogromne dramaty w swojej historii i był przedmurzem chrześcijaństwa. Takie słowa zapewne nie przysłużą się Donaldowi Trumpowi - zaznaczył Przemysław Czarnek.

EN_01441233_0049-1200.jpg
Brudziński do Mosbacher: czekamy na list w obronie mordowanych chrześcijan i zamykanych w więzieniach działaczy pro-life

"To nie są prawa człowieka"

- Szanując panią Mosbacher, zachęcam ją do refleksji nad tymi słowami. Polski nie powinno się pouczać i nie wymagamy pouczenia. Społeczeństwo polskie jest budowane na wartościach chrześcijańskich od ponad dziesięciu wieków. Osoby, które podpisały ten list, powinny coś więcej o Rzeczpospolitej wiedzieć - zwrócił uwagę.

Posłuchaj
11:26 PR24_MPLS 2020_09_29-16-36-02.mp3 Przemysław Czarnek o liście 50 ambasadorów ws. osób LGBT (Rozmowa PR 24)

Jak wskazał rozmówca, "prawa człowieka to nie jest ideologia, ale ideologia LGBT to nie są prawa człowieka. My absolutnie nie naruszamy praw człowieka i przestrzegamy polskiej konstytucji. Każdy człowiek bez względu na płeć, kolor skóry czy orientację seksualną jest istotą ludzką".

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do spekulacji odnośnie możliwego objęcia przez niego jednego z resortów rządowych. - Kolegom i przyjaciołom z opozycji mogę powiedzieć "nie lękajcie się". Jestem naprawdę miłym człowiekiem i niezależnie od tego, jakie miałbym zająć stanowisko, będę kochał ludzi. Jestem człowiekiem prostym i po prostu precyzyjnym w swoich poglądach. To powód, aby ze mną dyskutować, a nie mnie się bać - podkreślił Przemysław Czarnek. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Przemysław Czarnek (PiS)

Data emisji: 29.09.2020

Godzina emisji: 17.35

PR24/pkr

Czytaj także

"Podpis ambasador USA jest najcięższy". Dr Rydliński o liście ambasadorów ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:20
- Jeżeli takie deklaracje składają nasi bliscy sojusznicy, to mamy temat do refleksji. Politycznym błędem byłoby zlekceważenie listu. Jest to pewien sygnał - mówił dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW, komentując list otwarty wspierający osoby LGBT. Podpisało się pod nim 50 ambasadorów w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łamanie podstawowej zasady dyplomacji". Miłosz Lodowski o liście ambasadorów ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 22:22
- Dożyliśmy czasów, gdy dobre obyczaje ulegają przenicowaniu. Dobrym zwyczajem było to, ambasadorowie w danym kraju nie mieszają się w jego wewnętrzną politykę - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski. Publicysta skomentował m.in. list otwarty wspierający osoby LGBT. Podpisało się pod nim 50 ambasadorów w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Polsce wszyscy obywatele są równi wobec prawa". Rzecznik rządu o liście ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 09:54
- Ze spokojem przyjmujemy list ambasadorów, którzy wyrazili poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających w Polsce m.in. osoby LGBTI - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że "wszyscy obywatele są równi wobec prawa i tak pozostanie".
rozwiń zwiń