X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Ma na celu wygaszenie polskiego rolnictwa". Poseł PSL o "piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:10
- Do dużego projektu wrzuca się szereg małych, różnych i niepowiązanych ze sobą projektów i to bez rozmów z rolnikami i przedsiębiorcami, a o tym wszystkim chcą decydować ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda praca na wsi - powiedział o "piątce dla zwierząt" w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski, poseł PSL.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Tematem rozmowy były projekty ustaw dotyczące zmian w ochronie praw zwierzątProjekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania ich w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. - To ustawa, która ma wygasić polskie rolnictwo. Jeśli będzie wprowadzony na nowo ubój rytualny, wiele tysięcy rolników będzie miało produkcję poniżej kosztów, albo będzie bankrutować - stwierdził Stefan Krajewski.

shutterstock_383860666 (2).jpg
"Spór światopoglądowo-cywilizacyjny". Publicysta o dyskusjach wokół "Piątki dla zwierząt"

"Przebranżowienie się wymaga czasu"

Jego zdaniem "do dużego projektu wrzuca się szereg małych, różnych i niepowiązanych ze sobą projektów i to bez rozmów z rolnikami i przedsiębiorcami", a o tym wszystkim "chcą decydować ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda praca rolnika i praca na wsi".

Posłuchaj
12:26 PR24_MPLS 2020_09_16-17-35-42.mp3 Stefan Krajewski o projektach ustaw dotyczących zmiany w ochronie praw zwierząt (Rozmowa PR 24)

- Decyzje podejmuje się na podstawie jednego filmu. Nie upieramy się przy tym, że produkcja ma być prowadzona nieskończenie długo, ale proces procedowania tej ustawy powinien być zdroworozsądkowy. Skąd taki pośpiech? Właściciele zwierząt futerkowych są w stanie odejść od produkcji, ale na jasnych, zdrowych zasadach. Nie od razu, ale w ciągu kilku lat i po otrzymaniu odszkodowania. Przebranżowienie się wymaga czasu - podkreślił.

Czytaj także:

- Wylewamy dziecko z kąpielą. Buduje się koalicja prawicy ze skrajną lewicą, ale nie ma to nic wspólnego z troską o polskie rolnictwo. Jeśli ktoś znęca się nad zwierzętami, trzeba wyciągnąć konsekwencje, ale w tym przypadku mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński chce pozyskać młody elektorat wielkomiejski - ocenił. 

Więcej w nagraniu.  

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Stefan Krajewski (PSL)

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 16.35

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański: branża futrzarska z wielu powodów jest patologiczna

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 07:30
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że branża futerkowa jest branżą patologiczną. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fala zakazu hodowli idzie przez cały świat". Paulina Król o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:35
- Warto przypomnieć słowa wypowiedziane przez Krzysztofa Czabańskiego, który powiedział, że miłość dla zwierząt nie ma barw politycznych. Dla osób, którym leży na sercu dobro zwierząt, nie ma znaczenia, czy są to postulaty lewicowe, czy prawicowe lub jakiekolwiek inne -  powiedziała Paulina Król, redaktor naczelna portalu psy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rynek futrzarski na świecie jest w zaniku". Publicysta o zakazie hodowli zwierząt futerkowych

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:01
- Mamy wielki sztorm medialny w sprawie rynku futrzarskiego, słyszymy jak to uderzy w rolników, ile stracimy miejsc pracy, jak to kapitał niemiecki czy rosyjski przejmie polski rynek. Jednak tak naprawdę eksport futer jest zdominowany przez firmy zagraniczne - mówił w Polskim Radu 24 Wojciech Wybranowski (portal Życie Stolicy). W dyskusji udział wzięli również Michał Płociński (Rzeczpospolita) oraz Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń