X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Forum w Karpaczu. Emilewicz: 12 mld zł na fundusz inwestycji lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 17:20
- To pieniądze ze środków krajowych przeznaczone dla wszystkich szczebli samorządowych po to, aby planowane inwestycje nie były przez samorządowców wycofywane - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Jadwiga Emilewicz
Jadwiga EmilewiczFoto: Twitter/Ministerstwo Rozwoju

Wicepremier podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, mówiła, że w ciągu najbliższych dni w tym miejscu uczestnicy forum będą się zastanawiać nad perspektywami rozwoju gospodarczego w niepewnym - z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa - czasie.

Posłuchaj
04:35 _PR24_AAC 2020_09_08-15-34-24.mp3 Jadwiga Emilewicz: 12 mld na wsparcie samorządów (Rozmowa PR24)

 - Staramy się promować technologie, chociaż czasem zawodzą - żartowała w rozmowie z Adrianem Klarenbachem Jadwiga Emilewicz, która mimo problemów technicznych, udzieliła krótkiego komentarza na antenie Polskiego Radia 24.

mid-20908215.jpg
"To nie jest czas na oszczędzanie". Emilewicz o finansach publicznych

"Koronawirus ograniczył wpływy do samorządów"

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała fundusz regionalny, który ma wesprzeć projekty samorządowe. - Samorządy zanotowały ogromne spadki podatkowe m.in. w kwietniu - wskazywała.

- Mówimy o takich niezbędnych inwestycjach jak budowa chodnika, drogi, przedszkola, żłobka, ale także o tych większych - tłumaczyła.

Wicepremier podkreślała właśnie to, że w związku z koronawirusem wpływy do samorządów się zmniejszyły. - Te wpływy to podatki z tytułu PIT-u czy opłaty lokalne - mówiła.

Zobacz rozmowę

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jadwiga Emilewicz (minister rozwoju)

Data emisji: 07.09.2020

Godzina emisji: 15.34

Czytaj także

"Musi najpierw sam zdecydować". Emilewicz o powrocie Gowina do rządu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 18:19
- To Jarosław Gowin musi najpierw zdecydować, czy chce wracać do rządu, taka też musi być decyzja koalicji – powiedziała w niedzielę w Poznaniu wicepremier Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju była pytana przez dziennikarzy o taką ewentualność przy okazji zapowiadanej rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiejszy dostęp do wynajmu mieszkań. Szykują się zmiany w przepisach

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:02
Chcemy dać lokatorom możliwość wyboru między stabilnym najmem, bez wiązania się z bankiem wieloletnim kredytem, a zakupem mieszkania na własność - mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak zaznaczyła wicepremier, przygotowane w Ministerstwie Rozwoju zmiany w przepisach mają pomóc w uzyskaniu mieszkania tym osobom, których nie stać na jego kupno.
rozwiń zwiń