X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Rozpoczęcie roku szkolnego bardzo dobrze przygotowane". B. wiceminister edukacji o powrocie do nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 18:40
- Przygotowanie placówek oświatowych wypadło na "5". Negatywne opinie wskazujące na złe działania rządu w tym zakresie można włożyć między bajki, to stała narracja opozycji - powiedziała Teresa Wargocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, była wiceminister edukacji narodowej.
Teresa Wargocka
Teresa WargockaFoto: PR24 / RB

Nauka stacjonarna, według stanu na czwartek, odbywa się w blisko 100 proc. placówek oświatowych. Wyjątkiem jest 15 placówek, które pracują w trybie mieszanym i 54, które pracują w trybie zdalnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

shutterstock_szkoła covid 1200.jpg
Koronawirus w Polsce a nauczanie w szkołach

Wargocka: wszyscy cieszą się, że są razem

Po kliku miesiącach przerwy, najpierw spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa, a następnie przerwą wakacyjną, uczniowie w większości kraju powrócili do szkół. Teresa Wargocka oceniła, że przygotowanie placówek oświatowych wypadło na "5".

Posłuchaj
11:47 PR24_MPLS 2020_09_03-17-35-33.mp3 Teresa Wargocka o rozpoczęciu roku szkolnego i komentarzach ze strony opozycji wobec działań rządu ("Rozmowa PR24")

- W okresie wiosennym, gdy dzieci przez kilka miesięcy nie były w szkole, nauczyciele stanęli na wysokości zadania i na miarę swoich umiejętności poprowadzili zdalne nauczanie. Zrobili to dzięki ogromnemu wysiłkowi, należy im się ogromne podziękowanie. Doświadczenie koronawirusa spowodowało, że teraz powstaje szkolna wspólnota, wszyscy cieszą się, że są razem - podkreśliła.

"Edukacja, szkoły, uczniowie zakładnikami w wojnie politycznej"

szkoły covid 1200 east.jpg
Część rodziców nie zgadza się na pomiar temperatury uczniom. Szef MEN wyjaśnia

Poseł odniosła się do opinii wskazujących na zamieszanie i nieodpowiednie działania rządu podjęte w związku z rozpoczęciem nauki stacjonarnej. - Można to włożyć między bajki, to stała narracja opozycji - stwierdziła w audycji "Rozmowa PR24".

Była wiceminister edukacji dodała również, że "niestety edukacja, szkoły, uczniowie brani są jako zakładnicy w wojnie politycznej".

- Bardzo ubolewam, że elementy tej wojny mają miejsce w pandemii. Słyszałam, że Lewica przygotowuje wniosek o odwołanie ministra Piontkowskiego. To po prostu niegodne, uderza to w nasz wspólny interes narodowy, by przejść przez chorobę z jak najmniejszymi stratami - podkreśliła i zaznaczyła, że doszło do bardzo dobrze przygotowanego rozpoczęcia roku szkolnego.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Teresa Wargocka, Prawo i Sprawiedliwość
Data emisji: 
03.09.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nasze działania skupiają się teraz na pomocy szkołom". Rzecznik WOT o walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 09:10
- Mamy kilkadziesiąt zespołów wymazowych, które mogą pomagać w placówkach oświatowych w ramach operacji "Trwała Odporność" - mówił w Polskim Radiu 24 pułkownik Marek Pietrzak, rzecznik WOT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEN: nie ma podstaw prawnych dla oświadczeń o świadomości ryzyka zakażenia koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 18:20
Nie ma podstaw prawnych do podpisywania przez rodziców w szkole "oświadczeń o świadomości ryzyka i zrzeczeniu się ewentualnych roszczeń w przypadku zakażenia koronawirusem" - informuje MEN. Wskazuje, że podpisanie go nie pozbawia rodzica możliwości dochodzenia odszkodowania w razie zakażenia.
rozwiń zwiń