X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dzień ważny dla państwa". Marek Dyduch o obecności Lewicy podczas zaprzysiężenia prezydenta RP

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 18:20
- Bojkotu nie było i prawie cały klub Lewicy wziął udział w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch, poseł Lewicy. - Uznajemy, że to ważny dzień dla państwa - bojkot jest nie na miejscu - dodał.
Marek Dyduch
Marek Dyduch Foto: PR24/AK

- Polska moich marzeń to Polska ambitna, rozwijająca się w szybkim tempie, innowacyjna, ale pamiętająca o swoich korzeniach, o swojej historii, o swojej tożsamości, o swojej tradycji - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu przed Zgromadzeniem Narodowym. Wcześniej złożył przysięgę prezydencką inaugurującą jego drugą kadencję.

Marek Dyduch, poseł SLD, mówił w PR24, jakie znaczenie ma obecność bądź jej brak poszczególnych polityków czy ugrupowań parlamentarnych podczas Zgromadzenia Narodowego, w dniu zaprzysiężenia prezydenta RP.


Podkreślał, że składanie przysięgi przez Andrzeja Dudę, to moment szczególny. - Takie wydarzenia są istotne dla spójności państwa, dla Polaków. Nie wolno ich lekceważyć czy bojkotować - przekonywał poseł SLD Marek Dyduch, który odniósł się do obecności w Sejmie podczas Zgromadzenia Narodowego m.in. byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego.


Posłuchaj
12:39 DYDUCH.mp3 06.08.2020 Marek Dyduch o postawie klasy politycznej w dniu zaprzysiężenia prezydenta RP. (Rozmowa PR24)

 

- Aleksander Kwaśniewski ma wyczucie i dużą dozę politycznej kultury. Wykazał się dziś dużą klasą polityczną - stwierdził Marek Dyduch, który podkreślał, że prawie cały klub Lewicy wziął udział w zaprzysiężeniu prezydenta. - Uznajemy, że to ważny dzień dla państwa - bojkot jest nie na miejscu - podkreślał polityk.

"Przygotować pakiet socjalny, a nie tylko zajmować się LGBT"


Prowadzący audycję "Rozmowa PR24" Adrian Klarenbach pytał Gościa PR24 o postawę polityków opozycji, przede wszystkim Platformy Obywatelskiej, w kontekście kontestowania wyboru Andrzeja Dudy na drugą kadencję prezydencką. - PO zrobiła nam prezent, szuka dziury w całym. Być może ludzie otworzą oczy, że nie tędy droga - powiedział Marek Dyduch. - Mam wrażenie, że PO się gubi i że nie wie, co dalej robić. (...) Brakuje im rozsądku i tolerancji. Jeżeli PO obarcza PiS winą za to, że podzielił naród, to przyłącza się do tego podziału - zakończył.


1200_Duda_TT.jpg
Karnowski o zachowaniu posłów opozycji podczas zaprzysiężenia: mocny sygnał wskazujący na jej słabość

W audycji także o politycznej drodze, którą powinna kroczyć Lewica, bo - jak podkreślał Marek Dyduch - "jednostronność nie popłaca" i dlatego Lewica "musi zacząć mówić o państwie, o gospodarce, musi przygotować pakiet socjalny (...), a nie zajmować się tylko LGBT".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Dyduch, poseł Lewicy
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 17.35

PR24/tb/PAP/IAR

Czytaj także

"To pokazanie słabości charakteru". Poseł PiS o nieobecności opozycji na zaprzysiężenia prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:58
- Grono osób, które deklaruje publicznie, że nie przyjdzie na Zgromadzenie Narodowe, często mówi także o tym, że trzeba łączyć i budować mosty. To pokazanie słabości charakteru i hipokryzji - powiedział w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński, poseł PiS. Gościem audycji był również Wanda Nowicka, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najważniejszą rzeczą dla prezydenta jest bezpieczeństwo". Tekieli o orędziu Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 11:41
- Najważniejszą rzeczą dla prezydenta jest bezpieczeństwo. To leitmotiv w jego wystąpieniach od dłuższego czasu. Andrzej Duda zaznaczył, że nasza wspólnota musi być bezpieczna - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, publicysta Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryba o wystąpieniu Andrzeja Dudy: rodzina najważniejszym elementem programu prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 11:45
- Prezydent wymienił rodzinę jako pierwszy i najważniejszy punkt swojego programu, przypomniał nauczanie Jana Pawła II, a więc ustawia swoją prezydenturę fundamentalnie w kontekście najważniejszych sporów i konfliktów cywilizacyjnych, które dotyczą nas jako państwa i narodu, a zarazem całej Europy. To jest manifestacja ideowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: bojkot zaprzysiężenia prezydenta to brak szacunku do obywateli

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 10:10
- Przez ostatnie lata mieliśmy obyczaj budowany na totalnej negacji. Przybiera to coraz większe kształty - wskazywał w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie potrafią uszanować decyzji Polaków". Spychalski o politykach nieobecnych na zaprzysiężeniu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 17:15
- Osoby, które tyle mówią o demokracji, konstytucji, nie potrafiły przyjść na Zgromadzenie Narodowe i wysłuchać przemówienia pana prezydenta. Nie potrafiły uszanować decyzji i woli Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
rozwiń zwiń