X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nowego szczytu premierów nie będzie". Europoseł PiS o rezolucji PE ws. unijnego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 18:02
- Parlament Europejski będzie próbował coś wynegocjować z Komisją Europejską, ale nie będzie nowego szczytu premierów. UE jest w kryzysie i im szybciej uwolnimy środki finansowe z różnych programów europejskich, tym szybciej te środki trafią do poszczególnych krajów i tym szybciej pokonamy kryzys - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł PiS.
Bogdan Rzońca
Bogdan Rzońca Foto: PR24/RB

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się rezolucji Parlamentu Europejskiego, krytykującą ustalone między przywódcami państw Wspólnoty ramy finansowe budżetu Unii Europejskiej w latach 2021-2027 i funduszu odbudowy po epidemii koronawirusa. - Mamy bardzo dobre wyniki dla kraju, dla przedsiębiorców i dla ludzi, którzy oczekują na wsparcie ze strony UE. Parlament Europejski będzie próbował coś wynegocjować z KE, ale nie będzie nowego szczytu premierów. UE jest w kryzysie i im szybciej uwolnimy środki finansowe z różnych programów europejskich, tym szybciej te środki trafią do poszczególnych krajów i tym szybciej pokonamy kryzys - ocenił Bogdan Rzońca.

Posłuchaj
12:58 PR24_MPLS 2020_07_24-17-35-05.mp3 Bogdan Rzońca o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. budżetu UE na lata 2021-2027 (Rozmowa PR 24)
waszczykowski 1200 pap.jpg
Waszczykowski: rezolucja PE nie jest obowiązującym prawem. To gra pewnych środowisk

Jak zaznaczył, "czasami podczas negocjacji można było odnieść wrażenie, że w ogóle nie ma koronawirusa. To nieodpowiedzialne podejście. Coś tu nie gra i potrzeba czasu, by ostudzić emocje. Negocjacje były naprawdę trudne, ale jest sukces. UE musi być solidarna i odpowiedzialna w swoich działaniach, a wtedy poparcie dla jej działań będzie duże".

Czytaj także:

- Wszystkie strony negocjacji są zadowolone, ale politycy, którzy w nich nie uczestniczyli chcą pokazać, że PE jest najważniejszy. Czy ktoś wcześniej wynegocjował dla Polski ponad 750 mld zł? Nie wiem kto tu jest pokrzywdzony. Zdaje się, że ci, którzy nie brali udziału w negocjacjach - podsumował europoseł.

W audycji również temat zatrzymania Sławomira Nowaka.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Bogdan Rzońca (PiS)

Data emisji: 24.07.2020

Godzina emisji: 17.35

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przewidujemy duże inwestycje w polską kulturę". Jarosław Sellin o wykorzystaniu funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 07:50
- Prowadzimy bardzo poważne inwestycje, a na polską kulturę trafi istotna kwota. Przykładowo aż 750 mln złotych będzie przeznaczone tylko na Muzeum Historii Polski. Dużych inwestycji będzie sporo - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bosak: UE ma mocno ideologiczne rozumienie terminu tzw. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 08:13
- Żadne środki finansowe nie zostały zaproponowane Polsce bezwarunkowo. W konkluzji szczytu zapisano wprost, że będziemy je otrzymywać, ale pod pewnymi warunkami. Pierwszym z nich jest stworzenie mechanizmu oceniania "praworządności" oraz akceptacja celu neutralności klimatycznej w horyzoncie 2050 roku - powiedział Krzysztof Bosak z Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego". Prof. Jackowski o pakiecie finansowym UE

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 16:09
- Ważne jest to, że Parlament Europejski podobnie jak głowy państw negocjujące kompromis, wyraża dużą satysfakcję z tego, że środki zostały wynegocjowane. Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego, co wystarczy poprawić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Jackowski z Kancelarii DSK w Poznaniu.
rozwiń zwiń