X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jan Filip Libicki: po 6 sierpnia nie możemy mieć wakatu na urzędzie prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 17:05
- Patrząc na sondaże, wydaje się niemożliwe, aby wybory prezydenckie zostały rozstrzygnięte w I turze. Chciałbym, aby były one przede wszystkim bezpieczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL.
Audio
  • Jan Filip Libicki w rozmowie na temat wyborów prezydenckich ("Rozmowa PR 24")
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki Foto: PR24

Tematem audycji były wybory prezydenckie. - Z tego, co można wnioskować na podstawie obecnej sytuacji politycznej, PiS chce, by wybory odbyły się jak najszybciej. Wydaje się prawdopodobne, że dziś uchwała Senatu będzie poddana głosowaniu. Nie wiem, ile poprawek się utrzyma, ale jest szansa, by jutro rano ustawa była podpisana - ocenił Jan Filip Libicki.

wybory sejm polska urna wyborcza 1200.jpg
Prof. Maciej Drzonek: sondaże wyborcze mogą być wykonywane tendencyjnie

- Patrząc na sondaże, wydaje mi się niemożliwe, aby wybory prezydenckie zostały rozstrzygnięte w I turze. Chciałbym, aby te wybory były przede wszystkim bezpieczne. Nie może być tak, żebyśmy mieli wakat na urzędzie prezydenta po 6 sierpnia, bo to nie służy państwu - dodał.

- Wicemarszałek Michał Kamiński chciał wyjaśnić, czy w sytuacji, gdy premier nie publikował uchwały PKW i minęło 14 dni, po których marszałek Witek miała ogłosić wybory, jedyną konstytucyjną możliwością jest ogłoszenie terminu wyborów po wygaśnięciu kadencji prezydenta, czy marszałek Sejmu może to zrobić wcześniej. Chodziło o to, by żaden z kandydatów nie mógł tego kwestionować przed Sądem Najwyższym. Mamy teraz jasną i klarowną sytuację i nie usłyszelibyśmy stosownej opinii, gdyby marszałek nie zgłosił poprawki - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jan Filip Libicki (PSL)
Data emisji: 02.06.2020
Godzina emisji: 16.38

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Głosowanie prawdopodobnie pojutrze". Senator Bogdan Zdrojewski o pracach nad ustawą o wyborach

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 08:15
- W środę powinniśmy przegłosować w Senacie punkt pt. kodeks wyborczy - mówił w Polskim Radiu 24 senator KO Bogdan Zdrojewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: PO próbuje dostosować kalendarz wyborczy do sondaży

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 11:30
- Kolejne przegrane wybory oznaczają zagładę dla polityków Platformy Obywatelskiej, którzy ją tworzą, i ich grup interesów - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: wejście w życie specustawy umożliwi przeprowadzenie wyborów 28 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 14:30
- Dopiero wejście w życie nowej specustawy dot. wyborów prezydenckich, która leży nadal w Senacie, umożliwi przeprowadzenie wyborów 28 czerwca - tłumaczył w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozenek: ludzie coraz boleśniej odczuwają skutki kryzysu i zapaści gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 17:27
- Każdy przeciętny Polak zastanawia się nad takimi sprawami jak termin wyborów, a nie pomagamy ludziom, którzy coraz boleśniej odczuwają skutki kryzysu i zapaści gospodarczej. Przed koronawirusem na Warmii i Mazurach bezrobocie sięgało kilkunastu procent, a teraz będzie jeszcze gorzej - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozenek, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Tomasz Herudziński: większość społeczeństwa chciałaby uczestniczyć w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 22:25
- Z ostatnich sondaży wynika, że Polacy chcieliby wziąć udział w wyborach prezydenckich, a w maju sytuacja - jak pamiętamy - wyglądała inaczej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
rozwiń zwiń