X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Błażej Spychalski: zrobimy wszystko, by wybory prezydenckie odbyły się 10 maja

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 18:44
- Państwo funkcjonuje w specyficznych warunkach, ale normalnie. Zrobimy wszystko, aby 10 maja odbyły się wybory prezydenckie - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. 
Audio
  • Błażej Spychalski o wyborach prezydencki w Polsce (Rozmowa PR24)
Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta
Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Foto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 odrzucił możliwość przełożenia daty wyborów prezydenckich w Polsce w związku pandemią koronawirusa. Taką możliwość dałoby wprowadzenie w Polsce jednego ze stanów nadzwyczajnych.  - Apeluję do polityków opozycji, by ze zrozumieniem czytali Konstytucję. Artykuł 228 bardzo wyraźnie mówi, że jeżeli niewystarczające są zwykłe środki konstytucyjne, to może być wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny. Dzisiaj państwo w bardzo specyficznych warunkach, ale funkcjonuje. Zwykłe środki konstytucyjne wykorzystywane przez ograny władzy są skuteczne i odpowiadają dzisiejszej sytuacji. Wiele decyzji jest podejmowanych na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku przyjętej przez większość PO-PSL - przypomniał Błażej Spychalski. 

- Nie chcę dywagować na temat możliwości przełożenia wyborów prezydenckich. Jesteśmy odpowiedzialni, robimy wszystko, żeby państwo funkcjonowało normalnie w wyjątkowych warunkach. Decyzje, które podejmowaliśmy są szybkie i najdalej idące, jeżeli chodzi o sytuację zagrożenia epidemiologicznego. Jako jedni z pierwszych na świecie przedstawiliśmy potężny pakiet wsparcia dla polskiej gospodarki. To są nasze środki, możemy je wydawać, bo prowadziliśmy odpowiedzialną politykę gospodarczą i mamy zgromadzone rezerwy. Będziemy robić wszystko, by wybory 10 maja przebiegły w sposób normalny i nie zakłócony - dodał rzecznik prezydenta RP. 

Tarcza Antykryzysowa


premier twitter663 .jpg
212 mld zł na "tarczę antykryzysową". Oto projekt wsparcia gospodarki

Premier przedstawił w środę założenia pakietu antykryzysowego przeznaczonego dla przedsiębiorców i pracowników, jego szacunkowa wartość to ok. 212 mld zł. Pakiet podzielony jest na pięć filarów dotyczących: obrony przed utratą miejsc pracy, wsparcia dla służby zdrowia, bezpieczeństwa systemu finansowego, wsparcia dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne. Nazwany Tarczą Antykryzysową ma być odpowiedzią na kryzys w związku z epidemią koronawirusa.

Błażej Spychalski podkreślił, że plan został wypracowany przez prezydenta, premiera i rząd. - Prace prowadzono od dłuższego czasu. Przewidywaliśmy, że gospodarka i przedsiębiorcy ucierpią na epidemii koronawirusa. To bardzo konkretny plan, 221 mld złotych to potężna kwota. Prezydent Andrzej Duda spotkał się także z przedstawicielami sektora bankowego, którzy przychylili się do jego próśb o podjęcie działań w sprawie możliwości zawieszenia spłaty kredytów. Podniesionych kwestii było więcej i już są realizowane. Tarcza antykryzysowa to kolejny krok, bardzo ważny projekt. Mam nadzieję, że projekty pojawią się bardzo szybko, jeszcze w tym tygodniu, natomiast w przyszłym tygodniu powinny być procedowane w Sejmie - powiedział rzecznik prezydenta RP.

Gość Polskiego Radia 24 odrzucił też zarzuty, że prezydent Andrzej Duda nie pełni obowiązków głowy państwa, tylko prowadzi kampanię wyborczą.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Rozmowa PR24
Prowadzący: Adrian Klarenbach  
Gość: Błażej Spychalski 
Data emisji: 17.03.2020
Godzina emisji: 17.35


wyboryB

Czytaj także

"Apele opozycji to w dużej mierze publicystyka". Błażej Spychalski ws. przełożenia wyborów

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 08:59
- Wnioski kierowane przez opozycję muszą bazować na przepisach prawa. O to bym apelował - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy, w odniesieniu do głosów polityków z ugrupowań opozycyjnych, którzy podnoszą sprawę przełożenia wyborów prezydenckich. - Mogłoby się to odbyć wtedy, gdy normalne, konstytucyjnie przewidziane czynności nie mogłyby być wykonywane. Na dziś wszystkie organy państwa funkcjonują bez zakłóceń - dodał.
rozwiń zwiń