X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Trzeba pomóc przedsiębiorcom". Paweł Szramka o roli Sejmu w okresie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 18:10
- Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i na najbliższe posiedzenie Sejmu przyjechać. Trzeba wprowadzić stosowne poprawki, żeby pomóc przedsiębiorcom - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Paweł Szramka.
Audio
  • Paweł Szramka: Trzeba pomóc przedsiębiorcom. (Rozmowa PR24)
Paweł Szramka
Paweł SzramkaFoto: PR24

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd wkrótce przedstawi pakiet stabilności i bezpieczeństwa. Ma on pomóc polskim przedsiębiorcom, którzy ucierpią wskutek pandemii koronawirusa.

Paweł Szramka mówił w PR24 o tym, jak w jego ocenie przebiega walka z koronawirusem w Polsce. Pochwalił zdyscyplinowanie Polaków, którzy posłuchali zaleceń służb i pozostali w domach. Skrytykował natomiast praktyki, gdy poszczególni przedsiębiorcy żerują na sytuacji nadzwyczajnej i w sposób drastyczny podnoszą ceny, głównie żywności. O takich sprawach coraz częściej informowany jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

- Nie powinna mieć miejsca sytuacja, gdy ceny rosną o 50, a nawet 100 proc. To nie ułatwia życia ludziom dotkniętym pandemią - stwierdził poseł Kukiz'15. - Firma z Brodnicy koło Torunia, gdzie mieszkam, jest chętna, żeby za darmo świadczyć usługi, produkować maseczki ochronne. Powinniśmy w tym trudnym momencie wzajemnie się solidaryzować. Jestem podbudowany postawą Polaków - dodał.

"Dobrze, że mówi się o pakiecie osłonowym"

Duża część rozmowy z posłem Pawłem Szramką dotyczyła złej sytuacji polskich przedsiębiorców, którym przez koronawirus zajrzało w oczy widmo bankructwa. Gość PR24 był pytany, czy odbędzie się posiedzenie Sejmu planowane na 25-26 marca.

Czytaj także:

supermarket-2158692_1280.jpg
"Trzeba bezwzględnie wesprzeć firmy i pracowników". Ekonomista o skutkach pandemii

- Trudno powiedzieć. Będzie to duże zgromadzenie, ok. 400 osób, ale musimy pamiętać, że tworzymy prawo. Trzeba wprowadzić stosowne poprawki, żeby pomóc przedsiębiorcom - powiedział Paweł Szramka. - Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i na najbliższe posiedzenie Sejmu przyjechać - dodał, zaznaczając, że niezbędne byłoby zastosowanie nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, np. mierzenie temperatury. 

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Minister zdrowia: robimy wszystko, by najsłabsi mogli przeżyć

Gość PR24 przypomniał ponadto, że mamy sytuację nadzwyczajną, która pogrąża wiele dziedzin gospodarki. Wspomniał m.in. o biurach podróży. - Pracodawcy chcieliby mieć dostosowane do obecnej sytuacji przepisy. Dobrze, że mówi się o pakiecie osłonowym. To budujące, ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby te rozwiązania już zostały wdrożone - przekonywał w PR24 poseł Kukiz'15. - Nie mamy normalnej sytuacji. Chciałbym usłyszeć jasny komunikat ze strony rządu w kwestii np. odroczenia opłat - dodał. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach 
Gość: Paweł Szramka 
Data emisji: 17.03.2020
Godzina emisji: 16:35

PR24/tb/PAP/IAR

       

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Konrad Raczkowski: świat będzie wychodził długo z kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 14:15
- Potrzebne jest zabezpieczenie płynności przedsiębiorstw - mówił w Polski Radiu 24 ekonomista, prof. Konrad Raczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: nie można dopuścić do zaprzestania regulowania przez firmy płatności

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:10
Trudno dziś rzetelnie analizować, jaka będzie sytuacja gospodarki w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Dlatego powinniśmy skoncentrować się na tym, co zrobić, aby negatywny wpływ koronawirusa na gospodarkę był jak najmniejszy. Przede wszystkim chodzi o to, żeby firmy nie przestały zupełnie płacić sobie nawzajem i swoim pracownikom – mówił w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Kwiecień z firmy X-Trade Brokers.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sebastian Gajewski: rząd i inne gremia kierownicze także powinny pracować zdalnie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 15:46
- Jak się okazało, pełnienie kierowniczego stanowiska państwowego nie chroni przed koronawirusem. Rząd sam musi dostosować się do tego, do czego namawia społeczeństwo, a więc wejść w tryb zdalny - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
rozwiń zwiń