X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Istnieje sposób na odwołanie szefa NIK". Poseł PSL o sytuacji wokół Banasia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 19:18
- Osoba składająca nieprawdziwe oświadczenia majątkowe podlega odpowiedzialności. W związku z tym prokuratura powinna przeprowadzić odpowiednie czynności. Pan Banaś, rozliczony i skazany prawomocnie przez sąd, mógłby przestać być szefem NIK - powiedział Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Krzysztof Paszyk o interwencji CBA w sprawie Mariana Banasia ("Rozmowa PR24")

Funkcjonariusze CBA weszli do gabinetu szefa Mariana Banasia, a także do mieszkań prezesa NIK i jego córki. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym szefa NIK, Paweł Sawoń powiedział, że są prowadzone czynności w sprawie tego śledztwa.

eastnews marian banaś 1200.jpg
List Banasia do marszałek Sejmu. "Działanie organów ścigania jest bez precedensu"

Dodał, że "na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBA wykonują czynności związane z przeszukaniem kilku miejsc".

Również NIK prowadzi kontrolę w Prokuraturze Krajowej. Kierownik Wydziału Prasowego izby zdementował informacje mówiące, że kontrola rozpoczęła się w środę, czyli w dzień, gdy CBA wkroczyło do gabinetu i mieszkania Mariana Banasia.

"Odpowiedzialność spoczywa na większości sejmowej" 

W odniesieniu do powyższych informacji, Krzysztof Paszyk ocenił, że "mamy do czynienia z galimatiasem", który zdaniem posła "został wyhodowany przez obecnie rządzących".

- Szkoda, bo absorbuje to uwagę opinii publicznej. Mamy przecież znacznie ważniejsze sprawy do dyskusji, m.in. sytuację w służbie zdrowia, czy budżet europejski. Odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół prezesa NIK spoczywa na większości sejmowej, która powołała go na stanowisko - wskazał poseł.

Zapisy prawa karnego

CBA FREE 1200.jpg
Sprzeczne informacje ws. syna Mariana Banasia i działań CBA

Krzysztof Paszyk przypomniał, ze jego partia przed powołaniem nowego szefa NIK apelowała o zwrócenie uwagi na to, że pewne sprawy związane z Marianem Banasiem nie zostały załatwione. Stwierdził również, że istnieje możliwość jego odwołania.

- Wskazywaliśmy chociażby na sprawdzanie przez CBA jego stanu majątkowego. Jeśli chodzi o sposób na pozbawienie stanowiska Mariana Banasia, to wystarczy zwrócić uwagę na zapisy w prawie karnym. Osoba składająca nieprawdziwe oświadczenia majątkowe podlega odpowiedzialności. W związku z tym prokuratura powinna przeprowadzić odpowiednie czynności. Pan Banaś, rozliczony i skazany prawomocnie przez sąd, mógłby przestać być szefem NIK - wskazał polityk.  

Jak zaznaczył gość Polskiego Radia 24, gdyby obóz rządzący zdecydował się na wskazaną przez niego ścieżkę, to "PSL nie miałoby problemu, by przeciąć ten węzeł gordyjski".

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Audycja:  "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Krzysztof Paszyk (PSL
Data emisji: 19.02.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izabela Leszczyna: już w grudniu 2018 roku wiedzieliśmy, że Marian Banaś oszukuje

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 21:26
- Marian Banaś, kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów, wyraźnie powiedział, że świadomie zaniżał podatek. Dlatego można o nim mówić, że jest oszustem. Jako szef Krajowej Administracji Skarbowej przyznał, że oszukiwał fiskus i państwo polskie - przypomniała Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kontekst walki politycznej". Piotr Trudnowski o wejściu CBA do mieszkań prezesa NIK

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 13:37
- Przez ostatnie tygodnie słyszeliśmy z ust opozycji, że sprawa Mariana Banasia przykrywa coś innego. Nie należy się w ten sposób licytować - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski, prezes Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń