X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PSL: wzywaliśmy prezydenta do zawetowania ustawy dot. reformy sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 17:52
- Ustawa reformująca sądownictwo, którą podpisał prezydent, jest zła. Liczyliśmy, że Andrzej Duda zdecyduje się na skorzystanie z weta - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o podpisaniu przez prezydenta ustawy dot. reformy sądownictwa ("Rozmowa PR24")

Po wielu tygodniach dyskusji dotyczących ustawy reformującej polski wymiar sprawiedliwości, Andrzej Duda podpisał dokument. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zaznaczył, że decyzja ta została podjęta po szerokich konsultacjach.

"Naszym zdaniem ustawa jest zła"

Michał Wójcik 1200.jpg
Będzie odpowiedź TSUE na podpis prezydenta? Wiceszef MS: nie spodziewam się orzeczenia

Uchwalona 20 grudnia ubiegłego roku nowelizacja wprowadza m.in. odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

- Liczyliśmy na to i wzywaliśmy Andrzeja Dudę do tego, by zawetował ustawę dot. reformy sądownictwa. Naszym zdaniem jest ona zła. Nie stało się dobrze, że prezydent podpisał ustawę. Zobaczymy, co z tego wyniknie - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski.

Reakcja unijnych instytucji?

Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że efektem podpisania przez prezydenta ustawy dot. reformy sądownictwa będzie reakcja ze strony instytucji Unii Europejskiej. - Komisja Europejska w ciągu tygodnia zwróci się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o wyrok w tej sprawie. TSUE orzeknie zapewne, by zawiesić Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego - przewidywał polityk.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski z PSL
Data emisji: 06.02.2020
Godzina emisji: 16.47

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prof. Ryba: ustawa o sądach była konieczna dla dobra państwa

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 11:11
- Trzeba tę sprawę walki o sądy ostatecznie przeciąć, bo to jest rzecz skandaliczna. Jeśli sędzia Juszczyszyn, zamiast orzekać, chadza sobie po Sejmie, żąda jakichś podpisów - to urąga bezstronności politycznej czy powadze sądów. Trzeba to czyścić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk z KUL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Piwnik: dla wielu sędziów ustawa dyscyplinująca nie zmieni nic

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 11:55
- Przepisy dawno to regulowały. Za uchybienia godności urzędu, za naruszenia zasad etyki, sędzia mógł i może odpowiadać dyscyplinarnie. Zasady zawarte  w uchwale Krajowej Rady Sądownictwa z 2003 roku wiążą wszystkich sędziów. Dobrze byłoby, żeby czasami spoglądali do zbioru zasad - mówiła w Polskim Radiu 24 sędzia Barbara Piwnik.  
rozwiń zwiń