X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Konieczny: Komisja Europejska ma prawo oceniać Izbę Dyscyplinarną

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 18:45
- Na każdym etapie procesu legislacyjnego konsultacje z Brukselą są dobre. Po wejściu do UE zgodziliśmy się na to, że prawo unijne w pewnym sensie ma pierwszeństwo przed prawem krajowym - mówił w Polskim Radiu 24 senator Wojciech Konieczny z PPS. 
Audio

Komisja Europejska chce zawieszenia działania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Komisarze zdecydowali, że wyślą do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wniosek o tak zwane środki tymczasowe, nakazujące zamrożenie przepisów do czasu rozpatrzenia przez sędziów skargi Komisji z jesieni ubiegłego roku.

"Zła narracja"

- Toczy się spór pomiędzy sądami a rządzącymi uważam jednak, że prawo głosu mają wszystkie strony sporu. Narracja jaką próbuje się tworzyć, że ludzie są przeciwni sądom i wymiarowi sprawiedliwości jest narracją niebezpieczną - mówił gość PR24. 

PAP piotr Mueller 1200.jpg
Piotr Müller: KE nie ma podstaw prawnych, by ingerować w system prawny Polski

Przypomniał przy tym spotkanie Parlamentarnego Zespołu Obrony Praworządności gdzie posłowie, senatorowie oraz goście z Polski i zagranicy debatowali nad nowelizacją ustaw sądowych, którą we wtorek po południu zajmują się połączone komisje senackie, a w środę na posiedzeniu plenarnym zajmie się Senat.

"Konieczne zmiany"

- Zmiany w wymiarze sprawiedliwości są konieczne i trzeba jej wprowadzać. Sami prawnicy tego chcą, ale te zmiany które właśnie są procedowane w polskim parlamencie służą głównie wymianom kadrowym. Nie o to przecież chodzi - dodał senator. 

Odnosząc się do do tego czy Komisja Europejska powinna ingerować w polski proces legislacyjny powiedział, że "jesteśmy częścią Unii Europejskiej i Komisja ma prawo oceniać ustawy na mocy których powstała Izba Dyscyplinarna".

- To że dziś Komisja Europejska zaczyna mówić o zamrożeniu ustaw związanych z Izbą Dyscyplinarną dotyczy przecież tych ustaw, które zapadły i funkcjonują, a nie projektów ustaw - mówił senator Wojciech Konieczny. 


******

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Wojciech Konieczny (senator PPS, klub Lewica)
Data emisji: 14.01.20 
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/PAP/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Bortniczuk: opozycja traktuje Senat jako przyczółek z którego można odbić Polskę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 18:45
- Komisja Wenecka została zaangażowana w polskie sprawy przez opozycję po to, by rozgrywać politykę wewnętrzną – mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk z Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romanowski: mamy 700 wakatów, które blokuje zgromadzenie ogólne sędziów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 18:45
- Ustawa o sądach, która jest procedowana w Senacie, ma zmienić także sprawę blokady etatów sędziowskich - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń