X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Andrzej Rozenek: momentami rząd prowadzi niezręczną politykę historyczną

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 18:11
- Zakrzykiwanie faktów powoduje, że z drugiej strony też mamy przekłamywanie historii, niepotrzebne, nie walczmy na historię - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozenek z Lewicy. 
Audio
  • Andrzej Rozenek o oskarżeniach Putina pod adresem Polski (Rozmowa PR24)
Andrzej Rozenek
Andrzej RozenekFoto: PR24

Rosyjski prezydent na spotkaniu z przywódcami Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej w Petersburgu oskarżył Polskę o zmowę z faszystowskimi Niemcami. Stwierdził też, że przyczyną drugiej wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku.


premier_oświadczenie663.jpg
Premier: Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to świadomie

Putin sformułował też zarzuty wobec przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech Józefa Lipskiego, który - według rosyjskiego prezydenta - miał obiecywać postawienie w Warszawie pomnika Hitlerowi, jeśli wysłałby on polskich Żydów na zagładę do Afryki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> "Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu". Mosbacher komentuje słowa Putina

"Polska ofiarą II wojny światowej" 

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 słowa Putina są bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące. Podkreślił, że Polska jest ofiarą II wojny światowej. - Jednak trochę sami sobie jesteśmy winni, bo rząd RP prowadzi momentami niezręczną politykę historyczną - tłumaczył Andrzej Rozenek. 

Poseł Lewicy przypomniał opinię lidera SLD Włodzimierza Czarzastego, że obok Armii Czerwonej walczyli żołnierze I i II Armii Wojska Polskiego, którzy również wyzwalali Polskę. -  Zakrzykiwanie faktów powoduje, że z drugiej strony też mamy przekłamywanie historii, niepotrzebne, nie walczmy na historię. Historia jest jedna, wiemy jaka była. Oczywiście nie była czarno-biała. Szukajmy tego co wspólne. Natomiast na zaczepki trzeba reagować stanowczo - powiedział gość Polskiego Radia 24.  

"Zaolzie: Polska była aliantem Niemców"  

Komentując przebieg dyplomatycznych utarczek pomiędzy władzami Polski i Rosji, lider SLD stwierdził ostatnio, że "Związek Radziecki był jednym z pierwszych aliantów". Andrzej Rozenek uważa, że nie warto przytaczać argumentów, że ZSRR był aliantem Niemców w 1939 roku. - Polska była aliantem Niemców w 1938 roku wkraczając na Zaolzie. Potem były następne lata. Gdyby nie wspólny marsz polskich i radzieckich żołnierzy, to nie udałoby się wyzwolić Polski. Patrzmy na historię, na taką jaka był - podsumował poseł Lewicy.     

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Goście: Andrzej Rozenek 

Data emisji: 31.12.2019

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naczelny Rabin RP i związek Gmin Żydowskich: słowa Putina są oburzające

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 17:09
Przewodnicząca Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP oraz Naczelny Rabin Polski uznali za "skandaliczne" słowa prezydenta Rosji, oskarżające polskiego przedwojennego dyplomatę o antysemityzm. Autorzy pisma zaznaczyli, że w ostatnim czasie prezydent Rosji wygłosił szereg oburzających twierdzeń na temat genezy drugiej wojny światowej i roli w tym Polski.
rozwiń zwiń