X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czarnecki: wysyłanie arcybiskupa do diabła jest co najmniej nieeleganckie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 18:54
- Jeśli Paweł Rabiej jest takim ekologiem jak mówi, to powinien zacząć od siebie - mówił w PR24 eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki. W taki sposób skomentował wyjazd wiceprezydenta Warszawy do Australii. 
Audio
  • Ryszard Czarnecki o słowach Pawła Rabieja pod adresem abp Marka Jędraszewskiego
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/AK

"Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce" - tak Paweł Rabiej zareagował na słowa metropolity krakowskiego w Telewizji Republika. Arcybiskup Marek Jędraszewski był pytany między innymi o ekologię. Wiceprezydent Warszawy dodał emocjonalny wpis z Australii, gdzie od wielu tygodni panują ogromne pożary.

"Brutalny język"

- Coś złego dzieje się z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem, bo pamiętam jeszcze dwa lata temu miał poglądy lewicowo-liberalne i słuchał argumentów, teraz posługuje się językiem brutalnym, a wysłanie arcybiskupa do diabła, jest co najmniej nieeleganckie – mówił europoseł PiS.

Arcybiskup Marek Jędraszewski w TV Republika mówił między innymi, że „różne problemy ekologiczne, które dzisiaj występują są niewątpliwie przejawem czegoś, co domagałoby się jakiegoś głębokiego nawrócenia, aby uszanować to boże dzieło, które nam dał pan Bóg".

shutterstock_ratusz-1200.jpg
Rabiej do abp. Jędraszewskiego: idź do diabła. Warszawski ratusz: bez komentarzy

"Narzucanie doktryn"

Dodał, że "nie jest to jednak zaraz związane z tym, aby ulegać tym ruchom ekologicznym”. Mówił o "próbie narzucania pewnych doktryn i o Grecie Thunberg, młodej aktywistce". 

- Ta dziewczyna nie chodzi do szkoły, a robienie z tego co mówi jakiegoś punktu odniesienia i czynienie z niej autorytetu naukowego, szkodzi jej na dłuższą metę. Jestem za tym by dbać o środowisko, ale w tym zakresie słuchać specjalistów, a nie nastolatki – mówił gość PR24.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Ryszard Czarnecki PiS
Data emisji: 27.12.2019
Godzina emisji: 17.35

PR24/jj

Czytaj także

"Idź do diabła, tam jest twoje miejsce". Abp Jędraszewski atakowany za słowa o ekologizmie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 08:51
Słowa metropolity krakowskiego abp Marek Jędraszewski o tym, że ekologizm to m.in. "powrót do Engelsa i do jego twierdzeń" spotkały się z krytyką polityków ze środowisk liberalno-lewicowych. W kontrze do tych reakcji internauci stworzyli hasztag #MuremZaJedraszewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komentarz Dnia": Paweł Rabiej, wypowiedź abp. Jędraszewskiego, Władimir Putin

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 16:23
O reakcji wiceprezydenta Warszawy na słowa abp. Marka Jędraszewskiego dotyczącego ekologizmu oraz o słowach Władimira Putina mówiące o sojuszu Polski z Hitlerem mówili: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") oraz Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). 
rozwiń zwiń