X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister Zbigniew Gryglas: stawiamy na aktywny nadzór nad państwowymi firmami

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 19:43
- Przede wszystkim postawimy na to, by pobudzić do działania aktywa państwowe. Będziemy starali się, żeby majątek państwowy pracował na korzyść Rzeczypospolitej - powiedział Zbigniew Gryglas, wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych.
Audio
  • Zbigniew Gryglas o zadaniach postawionych przed Ministerstwem Aktywów Państwowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych jest jednym z nowych resortów powstałych po październikowych wyborach parlamentarnych. Pod nadzorem MAP znajdzie się blisko 250 podmiotów. Jego wiceministrem został Zbigniew Gryglas z Porozumienia, który wyjaśnił, że będzie ono pełniło zupełnie inną rolę niż Ministerstwo Skarbu Państwa, które działało do 2016 roku.

rząd kprm-663.jpg
Marcin Roszkowski o nowych resortach gospodarczych: mocno akcentowana agenda unijna

- Nazwa nowo powołanego ministerstwa brzmi szczególnie dobrze dla mnie, jako państwowca. Jest bardzo zaszczytna. Ministerstwo Skarbu kładło główny nacisk na zmiany własnościowe, natomiast nadzór właścicielski miał charakter bardzo pasywny. My stawiamy na aktywny nadzór, na to, by maksymalnie wykorzystać aktywa państwowe. Chcemy je pobudzać do działania - wskazał Zbigniew Gryglas.

ORLEN wzorem do naśladowania

Były poseł podkreślił, że wraz ze swoimi współpracownikami będzie starał się, by wykorzystywać majątek państwowy do tego, żeby pracował na korzyść Rzeczypospolitej.

- Najlepszym przykładem takiego działania jest nasz narodowy czempion PKN ORLEN, który z sukcesem inwestuje w wiele obszarów. Wiemy, że tradycyjne paliwa będą przeżywały swój zmierzch. Dlatego koncern skupia się także na morskich farmach wiatrowych, czy energetyce gazowej. To przykład mądrego, perspektywicznego i strategicznego myślenia o aktywach państwowych - zaznaczył.

sasin 1200.jpg
Jacek Sasin: w wielkich polskich firmach jest witalność i chęć rozwoju

Firmy państwowe zarządzane jak firmy prywatne

Jak podkreślił Zbigniew Gryglas, firmy państwowe mogą być równie dobrze lub nawet lepiej zarządzane niż firmy prywatne. Zwrócił uwagę, że funkcjonuje wiele firm, w przypadku których nadzór był dotychczas rozproszony.

- To sprawiało, że nie mogliśmy w odpowiedni sposób koordynować ich prac. Do tego, by to zmienić potrzeba elementarnej uczciwości, wiedzy i kompetencji. Jest wiele firm, które są atrakcyjne i mogą przynosić Polakom określone korzyści. (…) Jeden z prezesów powiedział kiedyś, iż rzeczą najbardziej istotną jest dbać nie o własny majątek, ale o majątek Skarbu Państwa, bo to on jest najcenniejszy - wskazał wiceminister.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Zbigniew Gryglas 
Data emisji: 16.12.2019
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister cyfryzacji: kierujemy uwagę inwestorów na wschód Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 19:13
- Rozmawiając z firmami, które szczęśliwie chcą inwestować w centra badawczo-rozwojowe w Polsce, mówimy im i myślę, że może to potwierdzić minister Jadwiga Emilewicz, żeby nie skupiali się tylko na Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - powiedział w Toruniu minister cyfryzacji Marek Zagórski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały ZUS Plus coraz bliżej. Ustawa bez poprawek w senackiej komisji

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 15:05
Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych opowiedziała się za ustawą o tzw. Małym ZUS Plus bez poprawek. Przewiduje ona obniżenie i uzależnienie wysokości składek najmniejszych firm od ich dochodów. Mały ZUS plus ma wejść w życie 1 lutego 2020 r.
rozwiń zwiń