X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kacper Płażyński: w PiS nie ma świętych krów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 17:56
- Tę zasadę prezes Jarosława Kaczyński wyraził jeszcze 2-3 lata na kongresie partii w Przysusze, że przede wszystkim musimy pilnować swoich. Zgadzam się tym w 100 proc. W PiS, i w polskim rządzie, jakikolwiek by nie był, nie ma świętych krów  - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński.   
Audio

W zeszłym tygodniu Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych szefa NIK Mariana Banasia. Prezes NIK oświadczył, że był gotów złożyć rezygnację, ale stał się przedmiotem brutalnej gry politycznej i od rezygnacji odstąpił. Zapowiedział, że będzie kontynuował misję prezesa NIK w poczuciu odpowiedzialności. Zadeklarował, że jest gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych, a jeśli zajdzie potrzeba zrzec się immunitetu przysługującego prezesowi NIK. 

Kacper Płażyński przyznał, że nie jest w stanie ocenić zarzutów, które pojawiły się w sprawie Mariana Banasia. - Wszyscy jednak oczekujemy tego, żeby NIK mimo zakrętów i trudnych sytuacji wykonywała swoje funkcje odpowiedzialnie, zgodnie z prawem - powiedział.


jan Mosiński.jpg
Jan Mosiński: jeśli opozycja chce własnego prezesa NIK, to niech to powie

Podkreślił też, że zasada wyrażona na kongresie w Przysusze jest fundamentem na którym powstało PiS. - Gdyby go nie było, to odszedłbym z tej partii - powiedział Kacper Płażyński. - Platforma Obywatelska robiła to, co robiła. Ale my nie jesteśmy PO, my dobrze życzymy Polsce - dodał. 

We wtorek NIK opublikowała raport nt. programu "Praca dla więźniów". Wynika z niego, że wykryte zostały "liczne nieprawidłowości" w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych.  W związku z wynikami kontroli NIK podjęła decyzję o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury. Dodatkowo rozpoczęła ogólnopolską kontrolę, która objęła Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz siedem innych jednostek. - Od tego jest NIK, by kontrolować ograny państwowe. Kolejne organy zdecydują czy wyniki tej kontroli były zasadne. NIK również popełnia błędy - podsumował gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

Rozmowę PR24 prowadził Adrian Klarenbach.

Data emisji: 11.12

Godzina emisji: 17.35

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Marian Banaś tym raportem NIK wystrzelił salwę ostrzegawczą

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:37
- Prezes NIK pokazuje, że ma ogromne uprawnienia i daje sygnał: "próbujmy wyciszyć ten spór". Myślę, że dojdzie do powolnego wygaszania konfliktu i próby przeczekania - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński).
rozwiń zwiń