X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Radny PiS: wierzę, że w poniedziałek rano, Marian Banaś poda się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 17:30
- Ten weekend trzeba jeszcze poczekać, być może Marian Banaś potrzebuje więcej czasu, by spełnić oczekiwania obozu rządzącego -  mówił wiceprzewodniczący Rady Warszawy, Dariusz Figura.  
Audio
  • 29.11.19 Rozmowa PR24. Radny PiS: wierzę w autorefleksję Mariana Banasia

CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Zawiadomienie jest wynikiem kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia prowadzonej przez Biuro - poinformowało CBA. Najwyższe władze PiS oczekują, że Marian Banaś poda się do dymisji. 

M-Morawiecki-konf-pap-1200.jpg
Premier po zapoznaniu się z raportem ws. M. Banasia: jeśli nie poda się dziś do dymisji, to mamy plan B

"Zmiany w prawie"

- Wierzę w autorefleksję Mariana Banasia i w to, że w poniedziałek rano, poda się do dymisji - mówił radny PiS. Dodał, że jeśli tak się nie stanie, są konieczne zmiany w prawie.

Polityk PiS przypomniał, że Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL są przeciwne pomysłowi, by zmieniać konstytucję, uważają, że PiS powinno samo rozwiązać problem. 

"Opozycja bierze odpowiedzialność"

- Jeśli opozycja nie zgodzi się na poparcie zmian w Konstytucji, tak by móc odwołać szefa NIK, to będzie to znaczyć, że bierze na swoje barki odpowiedzialność, że Marin Banaś  dalej będzie funkcjonował – mówił gość PR24.

Piotr Müller 663.jpg
Piotr Müller: zgodnie z Konstytucją RP premier nie może odwołać Mariana Banasia

Mówiąc o byłym szefie NIK, Krzysztofie Kwiatkowskim który miał prokuratorskie zarzuty i tym, że PO nie wymuszała na nim zrzeczenia się immunitetu, radny PiS powiedział, że "PO to partia o inny standardach etycznych niż PiS".

- Wydaje się, że liczba osób z kręgu PO uwikłanych w różne afery, jest tak duża, że na członkach tej partii nie robi to żadnego wrażenia - mówił gość PR24.

**************

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/PAP/jj

----------------------

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa Mariana Banasia. Jacek Ozdoba: decyzja ws. dymisji jest po stronie szefa NIK

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 11:17
- Dobrze, że powstał raport dotyczący Mariana Banasia. Dobrze też, że jest rekomendacja jego dymisji. Jednak decyzja w tej sprawie jest po stronie szefa NIK. Nie ma instrumentów prawnych do zdymisjonowania go czy odwołania - powiedział w PR24 Jacek Ozdoba, poseł Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik o Marianie Banasiu: maksymalny przekaz niesubordynacji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:03
- Wygląda na to, że prezes NIK ma mentalność odległą od klasowego polityka, którego podstawową cechą powinien być honor, a którego duża część klasy politycznej nie ma - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Krajewski: ws. Mariana Banasia możliwe jest honorowe rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 16:39
- Z punktu widzenia instytucji państwa i troski o wspólne dobro, najlepszym rozwiązaniem byłaby dymisja. Ten wariant cały czas jest możliwy. Możliwe, że Marian Banaś przemyśli przez weekend swoje położenie i wybierze honorowy wariant związany z dymisją - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski.    
rozwiń zwiń