X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Gawkowski: Biedroń i Zandberg najpoważniejszymi kandydatami Lewicy na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 17:30
- Odchodząc z SLD myślałem, że to będzie długi rozwód. Okazało się, że związek partnerski z powrotem zawiązaliśmy, a niedługo będzie małżeństwo. Jestem zadowolony ze współpracy z Włodzimierzem Czarzastym i Adrianem Zandbergiem - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Audio
  • K. Gawkowski: będzie małżeństwo z Czarzastym i Zandbergiem ("Rozmowa PR24")
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof Gawkowski Foto: PR24 / Adam Koniecki

Marcin Kulasek 1200.JPG
Marcin Kulasek: jesteśmy konstruktywną, a nie totalną opozycją

Gość Polskiego Radia 24 potwierdził, że prawdą jest połączenie się Wiosny i SLD. - To będzie w przyszłym roku. Prawdą jest też, że umawialiśmy się na to przed wyborami. Na Lewicy potrzebna jest duża formuła polityczna, jesteśmy gotowi ją tworzyć - zadeklarował.

[CZYTAJ TAKŻE] >>> Krzysztof Gawkowski: nie będziemy rozmawiać z PiS-em, stoimy murem za Magdą Biejat

- Z Robertem Biedroniem stworzyliśmy partię Wiosna. Miałem przekonanie, że będzie powiewem świeżości 20-procentowym. Okazało się, że rozdzielenie lewicy nie zostało zaakceptowane przez społeczeństwo - ocenił.

Dariusz Standerski 1200.jpg
D. Standerski: Lewica będzie składać kilkadziesiąt projektów ustaw rocznie

"Będzie nowy projekt na lewicy"

Przewodniczący klubu parlamentarnego poinformował, że powstaje nowy projekt polityczny. - Nie będzie ani SLD ani Wiosny. Będzie nowy szyld: Lewica. Robimy to przy zgodzie polityków klubu Lewicy oraz przy akceptacji społecznej - stwierdził.

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Szef Polskiej Lewicy: Razem, Wiosna i SLD dryfują w stronę radykalnej lewicy

Krzysztof Gawkowski powiedział, że wybór przewodniczącego nowej partii lewicowej nastąpi na przełomie lutego i marca. Natomiast jako najpoważniejszych kandydatów Lewicy na stanowisko prezydenta wymienił Adriana Zandberga i Roberta Biedronia.

- Lewica ma swój plan polityczny. Nie będziemy się ścigali, kto będzie pierwszy kandydata na prezydenta wystawiał - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica)

Data emisji: 28.11.2019 / 16:35

Czytaj także

Magdalena Biejat chce homomałżeństw i adopcji przez nie dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 13:41
Zdaniem Magdaleny Biejat projekt ustawy dotyczący związków partnerskich powinien wprowadzać możliwość zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci po to, żeby miały np. prawo do dziedziczenia i informacji medycznej. - Osobiście uważam, że powinno się umożliwić adopcję dzieci - powiedziała posłanka partii Razem, przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Trela: podobne problemy, które kiedyś miała Lewica, ma dziś PO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 20:50
- SLD to jedyna partia na scenie politycznej, która ma te wartości, które cechują mnie: pomoc i wsparcie dla drugiego człowieka, walka o prawa pracownicze i wolność światopoglądowa - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela z SLD. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. Biskup: partia Razem ma socjalistyczny program. A. Zandberg to bardzo lewicowy polityk

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 12:30
- Adrian Zandberg jest politykiem bardzo lewicowym. Partia Razem jest najbardziej lewicową spośród tych, które weszły do Sejmu. Ma program socjalistyczny. Zachwyty nad przemówieniem Zandberga w Sejmie były zachwytami nad retoryką - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Biskup.
rozwiń zwiń