X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Władysław T. Bartoszewski: lider PSL może wygrać wybory prezydenckie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 18:44
- Władysław Kosiniak-Kamysz reprezentuje elektorat centroprawicowy. Może on zebrać głosy tych, którzy nie będą chcieli zagłosować na Andrzeja Dudę, przez co ma największe szanse na pokonanie go w II turze - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL. 
Audio
  • 25.11.2019 Władysław Teofil Bartoszewski o aktualnych wydarzeniach politycznych

- W ostatnich wyborach sejmowych PSL odebrało sporo głosów ludziom, którzy wcześniej głosowali na PiS. Podwoiliśmy dlatego nasz elektorat. Pozyskaliśmy także elektorat przedsiębiorców, którzy głosowali na nas zamiast na PiS. Dlatego Władysław Kosiniak-Kamysz jest w stanie osiągnąć dwucyfrowy wynik. Do wyborów mamy jeszcze dużo czasu - podkreślił poseł.

jaśkowiak kidawa 1200 east news.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: kandydaci KO przegrywają z Andrzejem Dudą

"Wywarliśmy presję na W. Kosiniaka-Kamysza"

Gość Polskiego Radia 24 mówił także o spekulacjach dotyczących kandydatów do wyborów prezydenckich w 2020 r. - Obserwuję z zainteresowaniem prawybory w PO. Są tam rozmaite nurty odśrodkowe. Kandydaci na prezydenta pojawiają się i znikają, jak np. Radosław Sikorski. Patrząc na twarz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, była ona ewidentnie zaskoczona kandydaturą Jacka Jaśkowiaka, ale prawybory nie mogłyby się odbyć, gdyby był tylko jeden kandydat - stwierdził. 

Przyznał on także, że PSL namawiało Władysława Kosiniaka-Kamysza do startu w przyszłorocznych wyborach. - Rada naczelna PSL naciskała na prezesa Kosiniaka-Kamysza, aby zdecydował się kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Przyznaję, że wywarliśmy na niego presję. Jeżeli w PO w prawyborach będzie dwóch kandydatów, to Władysław Kosiniak-Kamysz ma dużą szansę pokonać Jacka Jaśkowiaka w I turze wyborów prezydenckich - dodał.

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Wierzę, że będzie rozważny, nie romantyczny". B. Budka przestrzega J. Jaśkowiaka

- Prezydent Poznania będzie zabiegał o elektorat lewicowy, czyli elektorat Adriana Zandberga, natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz reprezentuje elektorat centroprawicowy. Jest on w stanie zebrać głosy tych wyborców, którzy nie będą chcieli zagłosować na Andrzeja Dudę i ma on największe szanse na zwycięstwo z obecnym prezydentem w II turze - zaznaczył.

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pkr

--------------------------------------

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Zalewski: bardzo dobrze, że Jacek Jaśkowiak stanie do rywalizacji w prawyborach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 19:08
- Mogło być pewne napięcie związane z kopertą. Doszło do niespodziewanego rozwiązania, bo pan Jaśkowiak swoją kandydaturę trzymał do końca w tajemnicy. (...) Jest to jednak polityczny fighter - powiedział Paweł Zalewski, poseł Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Małecki: partia Schetyny nie jest ani demokratyczna ani pluralistyczna

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 18:30
- W PO było poszukiwanie kontrkandydata dla pani Kidawy-Błońskiej po to, by prawybory prezydenckie w Platformie, nie skończyły się kompromitacją - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Maciej Małecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

D. Joński: prezydentem powinna zostać osoba chcąca zjednoczyć naród

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:00
 - Wszelkie decyzje dotyczące wyborów prezydenckich Inicjatywa Polska podejmie do połowy stycznia - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce poseł Inicjatywy Polskiej z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń